سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آمریکا شورشیان سوری را به سیستم موشکی مجهز می کند

بروز شده : ٩-٠١-١٣٩٣, ١١:٢٢    نسخه چاپی    
به گفته مقامات آمریکایی، این کار با هدف نزدیک کردن دیدگاه های واشنگتن و ریاض در خصوص سوریه و حمایت از شورشیان سوری انجام می شود.
مهر: مقامات آمریکایی از تصمیم رئیس جمهور این کشور برای صدور مجوز ارسال سیستم های موشکی به شورشیان سوری در راستای کاهش اختلافات واشنگتن و ریاض خبر می دهند.

به گزارش آسوشیتدپرس، همزمان با سفر "باراک اوباما" به عربستان سعودی، مقامات آمریکایی از تصمیم وی برای تجهیز شورشیان سوری به سیستم های موشکی قابل حمل که به "من پد" معروف هستند خبر می دهند.

به گفته مقامات آمریکایی، این کار با هدف نزدیک کردن دیدگاه های واشنگتن و ریاض در خصوص سوریه و حمایت از شورشیان سوری انجام می شود.

اوباما در دیدار شب گذشته خود با پادشاه عربستان، بر حمایت آمریکا از شورشیان سوری تاکید کرده بود. این برای نخستین بار است که آمریکا به صورت علنی از تصمیم خود برای ارسال تسلیحات سنگین و پیشرفته برای شورشیان سوری خبر می دهد.

البته پیشتر نیز خبرهایی در مورد ارسال موشک های زمین به هوا از سوی آمریکا برای شورشیان سوری منتشر شده بود اما دولت اوباما هیچگاه این خبرها را تائید نکرده و اعلام داشت که کمک های واشنگتن فقط شامل تسلیحات سبک و کمک های انسان دوستانه می شود.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-٠١-١٣٩٣, ١١:٢٢

   

پر مبحث ترین ها