سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

یک مقام آمریکایی:

مذاکرات ایران و 1+5 برای توافق جامع از ماه آینده آغاز می شود

این مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نشود عنوان کرد که از ماه می (اواسط اردیبهشت) مذاکرات ایران و کشورهای 1+5 برای تهیه پیش نویس توافق جامع هسته ای آغاز می شود. به گفته این مقام غربی مذاکرات فعلی طرفین در حال پیشرفت است.
یک مقام آمریکایی اعلام کرد که مذاکرات ایران و کشورهای 1+5 برای تهیه پیش نویس توافق جامع هسته ای از ماه می سال جاری میلادی آغاز می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، این مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نشود عنوان کرد که از ماه می (اواسط اردیبهشت) مذاکرات ایران و کشورهای 1+5 برای تهیه پیش نویس توافق جامع هسته ای آغاز می شود. به گفته این مقام غربی مذاکرات فعلی طرفین در حال پیشرفت است.

بر اساس توافقنامه هسته ای امضا شده میان ایران و کشورهای 1+5 که در نوامبر سال گذشته میلادی (آذر ماه گذشته) به امضای طرفین رسید دو طرف ظرف شش ماه باید از طریق مذاکرات به توافق جامع هسته ای برسند.

خبر اظهارات اين مقام آمريکايی در حالی منتشر شده که دیروز جمعه کارشناسان ايران و گروه ۱+۵ دومين روز مذاکرات فنی خود را پشت سر گذاشتند.

قرار است نتيجه اين مذاکرات کارشناسی به مديران سياسی گزارش شود و در نشست ۱۸ تا ۲۰ فروردين ماه بين ايران و ۱+۵ به رياست محمدجواد ظريف، وزير امورخارجه ايران و کاترين اشتون مسئول سياست خارجی اتحاديه اروپا بررسی شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-٠١-١٣٩٣, ١٣:٢۶

   

پر مبحث ترین ها