سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

داعش : ايمن الظواهري به اسامه بن لادن خيانت کرده است

ابوخالد السوري که در سوريه در درگيري‌ها عليه داعش شرکت داشت از نزديکان اسامه بن لادن و ايمن ظواهري بود و گفته مي‌شود گروه داعش عامل کشته شدن او بوده است.
گروه تروريستي دولت اسلامي عراق و شام( داعش) در انتقادي تند از سخنان سرکرده القاعده درباره کشته شدن ابوخالد السوري از اعضاي القاعده در سوريه، ايمن ظواهري را متهم کرد که به اسامه بن لادن خيانت کرده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پايگاه اينترنتي ميدل ايست آنلاين، گروه تروريستي دولت اسلامي عراق و شام( داعش) در انتقادي تند از سخنان سرکرده القاعده درباره کشته شدن ابوخالد السوري از اعضاي القاعده در سوريه، ايمن ظواهري را متهم کرد که به اسامه بن لادن خيانت کرده است.

ابوخالد السوري که در سوريه در درگيري‌ها عليه داعش شرکت داشت از نزديکان اسامه بن لادن و ايمن ظواهري بود و گفته مي‌شود گروه داعش عامل کشته شدن او بوده است.

يک پايگاه اينترنتي وابسته به گروههاي تروريستي، با پوشش خبر واکنش داعش به اظهار نظر اخير ايمن ظواهري، نوشت: داعش ظواهري را که در ادبيات گروههاي جهادي به "حکيم"معروف است به تساهل و خيانت متهم و هم زمان از مديريت اسامه بن لادن تقدير کرد.

داعش عملکرد ايمن ظواهري را متفاوت با عملکرد بن لادن دانست و بر اين اساس جايگاه اين دو را نيز متفاوت خواند.

گروه دولت اسلامي عراق و شام همچنين در توئيتر در پيامي با لهجه مصري، ايمن ظواهري را به تمسخر گرفت.

ايمن ظواهري در يک نوار صوتي ضبط شده از گروههاي اسلامي در سوريه خواست اختلافات و درگيري‌هايي را که به کشته شدن يکي از دوستان بن لادن منجر شد کنار بگذارند. مقصود او از اين سخن کشته شدن ابو خالد السوري بوده است.

وي اين درگيري‌ها را فتنه‌اي دانست که در سرزمين شام ايجاد شده‌است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-٠١-١٣٩٣, ٢٣:۵١

   

پر مبحث ترین ها