سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بیانیه اوباما درباره نسل‌کشي در رواندا

اوباما در بیانیه ای اعلام کرد «این نسل کشی تلاشی عامدانه و نظام مند از جانب تعدادی از انسان ها برای نابودی تعداد دیگری از انسان ها بود».
باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا روز یکشنبه در آستانه بیستمین سالگرد نسل کشی در رواندا با ادای احترام به قربانیان این نسل کشی از جامعه بین المللی خواست ترحم را به نفرت ترجیح دهد.

به گزارش واحد مرکزی خبر، اوباما با اشاره به خشونت های خونینی که در سال 1994 وجدان جهان را به درد درآورد، اعلام کرد نسل کشی در رواندا نه تصادفی بود نه اجتناب ناپذیر.
نظامیان رواندا و شبه نظامیان هوتو از آوریل تا ژوئن 1994، 800 هزار نفر از اقلیت توتسی را قتل عام کردند.

اوباما در بیانیه ای اعلام کرد «این نسل کشی تلاشی عامدانه و نظام مند از جانب تعدادی از انسان ها برای نابودی تعداد دیگری از انسان ها بود».

اوباما همچنین خاطر نشان کرد « رویدادهای هولناک این 100 روز که در جریان آن دوست در برابر دوست و همسایه در برابر همسایه قرار گرفت، ما را وادار می کند در برابر بدترین غرایز خود مقاومت کنیم. همچنین شجاعت کسانی که جان خود را برای نجات جان دیگران به خطر انداختند، وظایف آینده ما را به ما یادآوری می کند».

سازمان ملل و جامعه بین المللی در جریان این قتل عام به علت به رسمیت نشناختن این نسل کشی در ابتدا و سپس تلاش نکردن برای پایان دادن به آن، هدف انتقادات شدیدی قرار گرفتند.
اوباما افزود «نسل کشی که ما امروز یاد آن را گرامی می داریم و ناکامی جهان در واکنش نشان دادن فوری به آن، به ما یادآوری می کند که ما همیشه گزینه ای داریم».

به گزارش خبرگزاری فرانسه از واشنگتن، اوباما خاطر نشان کرد «در برابر نفرت، ما باید به خود یادآور شویم که ما همه انسان هستیم. در برابر بی رحمی باید ترحم را برگزینیم و در برابر ناشکیبایی و رنج نیز هرگز نباید بی تفاوت باشیم».
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-٠١-١٣٩٣, ٠٩:٣٧

   

پر مبحث ترین ها