سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ورود خبرنگاران روس به اوکراین ممنوع شد

ماموران مرزبانی اوکراین در ادامه سیاست جلوگیری از فعالیت رسانه های خبری روسیه در این کشور به دلیل پخش گزارش هایی علیه دولت اوکراین روز سه شنبه از ورود چند گروه از خبرنگاران روس به کشور خود جلوگیری کردند
ماموران مرزبانی اوکراین در ادامه سیاست جلوگیری از فعالیت رسانه های خبری روسیه در این کشور به دلیل پخش گزارش هایی علیه دولت اوکراین روز سه شنبه از ورود چند گروه از خبرنگاران روس به کشور خود جلوگیری کردند.

به گزارش ایرنا به نقل از ریانووستی، ماموران مرزبانی اوکراین مانع از سفر آندره مالیشکین خبرنگار این خبرگزاری به منطقه لوگانسک برای تهیه گزارش ازحوادث این استان شدند.
آنها با اشاره به عدم وجود مبلغ کافی برای تامین هزینه مسافرت، این خبرنگار ریانووستی را از قطار پیاده کرده و مانع ادامه سفر وی به اوکراین شدند.

مطابق مقررات جدید سفر خارجیان به اوکراین، هر فرد خارجی باید به تعداد روزهای سفر خود به این کشور، روزانه حداقل 810 گریونا (70 دلار) برای تامین هزینه های خود همراه داشته باشد.
به گزارش ریانووستی، خبرنگار دیگر این خبرگزاری به نام «آندره کودنکو» که قصد سفر به دونتسک برای تهیه گزارش داشت موفق به ورود به این کشور نشد و ماموران مرزبانی اوکراین در مقر بازرسی فرودگاه دونتسک مانع ادامه سفر وی شدند.

امروز همچنین چند گروه از خبرنگاران روس ازجمله گروه خبری شبکه زویوزدا و کانال لایف نیوز موفق به ورود به اوکراین نشدند و ماموران مرزبانی اوکراینی به بهانه های مختلف از سفر آنها به کشور خود جلوگیری کردند.
اواخر ماه مارس هم مرزبانان اوکراینی از سفر چند خبرنگار روس ازجمله گروه فیلمبرداری کانال رن.تی.وی و خبرنگار روزنامه راسیسکایا گازتا به این کشور ممانعت کردند.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-٠١-١٣٩٣, ١٠:۵۴

   

پر مبحث ترین ها