سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

جنجال در ترکیه بر فیسبوک و توییتر

شاید ردایی که بر تن کرده اید و مسندی که بر آن تکیه زده اید ، شما را قدرتمند نشان دهد اما باید بدانید که به این کشور و مردم آن زیان وارد می کند.
نخست وزیر ترکیه دیروز از دادگاه قانون اساسی این کشور به علت تصمیماتی که در جهت رفع فیلتر توئیتر و لغو بخشی از قانون مجمع عالی قضات و دادستان ها گرفته است انتقاد کرد.

به گزارش سرویس بین الملل «انتخاب» به نقل از روزنامه ملیت چاپ ترکیه ، رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه ، در سخنانی در استانبول با انتقاد از تصمیمات دادگاه قانون اساسی ،‌ دادگاه عالی ترکیه را متهم کرد که بجای دفاع از حقوق این کشور ، مردم و شهروندان از منافع شرکت های بزرگ بین المللی دفاع می کند.

وی گفت : برخی محافل پس از انتخابات محلی 30 مارس برای سرپوش نهادن بر شکست احزاب سیاسی مخالف در انتخابات شهرداری ها بحث های ساختگی را مطرح می کنند.
اردوغان گفت : تویتر ، یوتیوب و فیس بوک پیش از هر چیز شرکت های بزرگ بین المللی هستند و برای به دست آوردن سود تاسیس شده اند.

نخست وزیر ترکیه با متهم کردن شبکه اجتماعی تویتر به فرار از پرداخت مالیات در ترکیه ، گفت : این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.
اردوغان بدون نام بردن از هاشم قلیچ رئیس دادگاه قانون اساسی ترکیه از وی خواست اگر مایل به ورود به فعالیت های سیاسی است ،‌ ردای قضاوت را از تن خارج کند.

نخست وزیر ترکیه گفت : شاید ردایی که بر تن کرده اید و مسندی که بر آن تکیه زده اید ، شما را قدرتمند نشان دهد اما باید بدانید که به این کشور و مردم آن زیان وارد می کند.
اردوغان گفت : اجازه چنین تنش هایی را در ترکیه نخواهیم داد و همه مسائل را در عرصه سیاسی و در چارچوب حقوق و دموکراسی حل خواهیم کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-٠١-١٣٩٣, ١٠:٠۵

   

پر مبحث ترین ها