سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مجله آمریکایی فوربس: پوتین هیتلر بعدی است و باید متوقف شود

پوتین می تواند برای مداخله بخصوص در کشورهای استونی ، لتونی و لیتوانی در حوزه دریای بالتیک در هر زمانی که بخواهد از این اقلیت ها استفاده کند.
مجله آمریکایی ˈفوربسˈ در مقاله ای نوشت اقدامات ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه یادآور هیتلر پیش از جنگ جهانی دوم است و رهبران غرب نیز نسخه های مدرنی از ˈچمبرلینˈ نخست وزیر اسبق انگلیس هستند.
به گزارش ایرنا ، در مقاله مجله فوربس به قلم ˈپل جانسونˈ آمده است: هیتلر درصدد متحد کردن همه آلمانی زبان ها در یک کشور - یا رایش - از طریق مذاکرات مسالمت آمیز و در غیر این صورت از طریق جنگ بود.
در ادامه این گزارش با ذکر تاریخچه ای از اقدامات هیتلر پیش از جنگ جهانی دوم آمده است: اگر متحدان در ابتدای کار هیتلر را متوقف و او را سرنگون می کردند از وقوع جنگ جهانی دوم جلوگیری می شد اما تنها کسی که این مطلب را بیان می کرد وینستون چرچیل بود و او تنها بود.

حرکت امروز به سوی جنگ با روسیه به نظر تکرار گذشته است. پوتین یک ملی گرای روس است که به یک کشور نیرومند استالینی باور دارد. هدف او معکوس کردن رویدادهای سال 1989 ، پایان شوروی و برچیده شدن امپراطوری آن است.

او درصدد است تا این کار را با استفاده از بقایای میراث استالینی روسیه انجام دهد: ارتش ، زرادخانه بزرگی از سلاح های هسته ای و ذخایر بزرگی از گاز طبیعی و منابع دیگر انرژی.
اینها ابزارهای نیرومندی در برابر کشورهای ضعیفی هستند که زمانی بخشی از شوروی بودند. هیچکدام از این کشورها سلاح هسته ای ندارند و بیشتر آنها به انرژی نسبتا ارزان روسیه متکی هستند. همه این کشورها اقلیت روس تبار دارند ؛ اقلیتی که زبان روسی حرف می زنند ، به فرهنگ روسی برتر خود می بالند و مدعی هستند که مورد تبعیض واقع شده اند.

پوتین می تواند برای مداخله بخصوص در کشورهای استونی ، لتونی و لیتوانی در حوزه دریای بالتیک در هر زمانی که بخواهد از این اقلیت ها استفاده کند.
انضمام موفقیت آمیز شبه جزیره کریمه به خاک روسیه برای طرح های بلندمدت پوتین بسیار امیدوارکننده است و روشن است که او از همه قدرت خود از جمله نیروی نظامی برای بازسازی امپراطوری استفاده خواهد کرد.

اکنون غرب تحت هدایت افرادی قرار دارد که نسخه های مدرنی از ˈنویل چمبرلینˈ (نخست وزیر اسبق انگلیس که در سپتامبر 1938 توافق مونیخ را با هیتلر امضا کرد) هستند.
باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا تنها کسی که قدرت متوقف کردن پوتین را دارد طوری رفتار می کند که چمبرلین در پیش او یک فعال ستیزه جو به نظر می رسد.

آمریکا ابزارهای لازم برای تامین انرژی مورد نیاز تمام کشورهای شوروی سابق را دارد. قدرت نظامی روسیه در برابر ناوگان و ارتش آمریکا ناچیز است. آمریکا می تواند ظرف 24 ساعت نیروها و هواپیماهای خود را به اوکراین منتقل کند . با این حال اوباما هیچ اقدام قاطعی نمی کند
مشکل اوباما چیست ؟ آیا ترس است یا بلاتکلیفی است؟ مشکل اوباما نوعی فلج اجرایی است در جایی که قاطعیت را می طلبد؟ آشکار است که رئیس جمهوری آمریکا مشکلی اساسی دارد.

در این حال ، پوتین که ریاست یک کشور درجه دوم با یک ساختار جمعیتی ضعیف و در حال افول را در دست دارد طوری عمل می کند که گویی حاکم جهان است.
متاسفانه هیچ صدایی مانند صدای چرچیل هم وجود ندارد که زنگ خطر را به صدا در آورد و جهان دموکراتیک را به عمل فرا بخواند.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠١-١٣٩٣, ١٠:٠٢

   

پر مبحث ترین ها