سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سندی دیگر از فساد اخلاقی ساکنان کاخ الیزه

بروز شده : ٣-٠٢-١٣٩٣, ١٧:۴۵    نسخه چاپی    
در سال 2007 میلادی و در روز جشن باسیل در مراسمی که در کاخ الیزه برگزار شده بود "والری تریوایلر" نامز سابق "فرانسوا اولاند" رئیس جمهور فعلی فرانسه، نیز حضور داشت و سارکوزی وقتی با میهمانان در حال احوال پرسی بود به تریوایلر ابراز علاقه کرده است.
انتشار کتابی جدید در مورد رویدادهای رخ داده در کاخ الیزه برگی جدید از فساد اخلاقی رهبران فرانسه را به تصویر کشیده است.

به گزارش دیلی تلگراف، به تازگی کتابی با عنوان L’Enfant Terrible نوشته "پاتریک ماچورت" در فرانسه منتشر شده که این کتاب در مورد وقایع رخ داده در الیزه در زمان ریاست جمهوری "نیکلا سارکوزی" است.

در بخشی از این کتاب آمده است: در سال 2007 میلادی و در روز جشن باسیل در مراسمی که در کاخ الیزه برگزار شده بود "والری تریوایلر" نامز سابق "فرانسوا اولاند" رئیس جمهور فعلی فرانسه، نیز حضور داشت و سارکوزی وقتی با میهمانان در حال احوال پرسی بود به تریوایلر ابراز علاقه کرده است.

بر اساس مطالب موجود در این کتاب، سارکوزی در گوش تریوایلر گفته است: شما بانوی زیبایی هستید، آیا امکان دیدار ما وجود دارد؟

گویا تریوایلر از این درخواست رئیس جمهور وقت فرانسه ناراحت شده و وی را انسانی بی ترتبیت خطاب کرده است.

گویا سارکوزی از انتشار این مطالب در کتاب یاد شده ناراحت شده اما هنوز درباره آن واکنشی نشان نداده است. سارکوزی در سال 2007 میلادی و بعد از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری از همسر خود جدا شد و سپس با "کارلا برونی" از مدل ها و خوانندگان معروف ایتالیایی ازدواج کرد. اقدامی که انتقادت زیادی را به کاخ الیزه وارد کرد.

اما والری ترای وایلر یک روزنامه نگار سیاسی بود که از سال ها قبل بدون آنکه با اولاند ازدواج رسمی کرده باشد با وی زندگی می کرد.

زندگی نامشروع اولاند با تریوایلر سبب انتقادات گسترده ای از الیزه در سال های گذشته شده بود. والری هم اکنون 49 ساله است و پیش از این دوبار ازدواج کرده است. والری ماسونو (به فرانسوی:Valérie Massonneau) که بعد از ازدواج دومش با نام خانوادگی تریوایلر (Trierweiler) شناخته می ‌شود از خبرنگاران سیاسی فرانسوی است که در ۱۶ فوریه ۱۹۶۵ در آنژو فرانسه متولد شده و از سال ۲۰۰۵ تا چند ماه قبل با فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه که در تاریخ ۶ مه ۲۰۱۲ به ریاست جمهوری رسید زندگی می ‌کند.

به گزارش مهر، زندگی والری با اولاند تا چند ماه قبل که رسانه های از ارتبابط نامشروع رئیس جمهور فرانسه با زنی به نام "جولی گایت" را افشا کردند ادامه داشت.
telegram 19dey.com

تگها: فساد اخلاقی, کاخ الیزه, سارکوزی, همسر اولاند

شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠٢-١٣٩٣, ١٧:۴۵

   

پر مبحث ترین ها