سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیرکل سیاسی وزارت خارجه انگلیس به تهران می‌آید

بروز شده : ٨-٠٢-١٣٩٣, ١٠:٣٨    نسخه چاپی    
در حال حاضر ایران در لندن حافظ منافع ندارد و از طریق کاردار غیرمقیم، کارها را پیگیری می کند.
یک مقام مسول در وزارت امور خارجه از سفر مدیرکل سیاسی وزارت امور خارجه انگلستان در روز دوشنبه (فردا) به تهران خبر داد.
به گزارش اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امورخارجه، وی افزود: سایمون گس مدیرکل سیاسی وزارت خارجه انگلیس در این سفر پیرامون مسائل دوجانبه و بین المللی گفت وگوهایی را با چند تن از مسوولان سیاسی انجام خواهد داد.
معاون اروپا و آمریکای وزیر امور خارجه پیش از این در گفت و گو با ایرنا درباره ارتقای روابط تهران - لندن اظهار داشت: در حال حاضر ایران در لندن حافظ منافع ندارد و از طریق کاردار غیرمقیم، کارها را پیگیری می کند.
مجید تخت روانچی تصریح کرد: با برافراشته شدن پرچم جمهوری اسلامی ایران بر فراز سفارتخانه کشورمان در لندن، کارهای کنسولی به خوبی پیش می رود و خدمات لازمه به ایرانیان انجام می شود.

این مقام ارشد وزارت امور خارجه با اعلام اظهار رضایت و خوشحالی ایرانیان برای انجام کارهای کنسولی آنها از طریق سفارتخانه جمهوری اسلامی ایران، گفت: با مقامات انگلیس توافق کرده ایم که مراحل بهبود و افزایش سطح روابط را طی کنیم.
وی تاکید کرد: در حال حاضر کارها از طریق کاردارهایی که در رفت و آمد به تهران و لندن هستند، پیگیری می شود ضمن اینکه امیدواریم مناسبات دو کشور به سطح مناسب و مطلوبی برسد.

تخت روانچی اضافه کرد: بر این اساس، هفته آینده محمدحسن حبیب الله زاده کاردار غیرمقیم ایران در انگلیس سفر دیگری به این کشور خواهد داشت که این سفر نیز در ادامه سفر کاردار انگلیس به ایران در هفته های گذشته است.
به گزارش ایرنا، آذرماه 1390 در پی ورود جمعی از دانشجویان معترض به سفارت انگلیس در تهران، روابط دو کشور قطع شد. پس از آن دولت این کشور اعلام کرد دیپلمات هایش را از خاک ایران خارج خواهد کرد و از تهران خواست ظرف 48 ساعت دیپلمات های خود را از انگلیس خارج کند.
پس از تعطیلی سفارت های دو کشور، سفارت سوئد در تهران حافظ منافع دولت انگلستان و در مقابل سفارت عمان در لندن، حافظ منافع دولت جمهوری اسلامی ایران شد.

با روی کارآمدن دولت حسن روحانی، نخست وزیر انگلستان در نامه ای انتخاب وی را تبریک گفت و نسبت به ارتقای روابط دو کشور ابراز علاقه کرد.
پس از رایزنی های دیپلماتیک ایران و انگلیس در تاریخ 16 مهرماه 92 توافق کردند ارتباط شان را به سطح کاردار غیرمقیم ارتقا دهند و از اول اسفند ماه گذشته روابط ایران و انگلیس در سطح کاردارغیر مقیم و بدون حضور حافظ منافع از سر گرفته شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-٠٢-١٣٩٣, ١٠:٣٨

   

پر مبحث ترین ها