سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پخش آخرین پیام خلبان هواپیمای گمشده

پس از آن، خلبان هواپیما خداحافظی کرد و از آن به بعد هواپیمای مالزیایی با 227 سرنشین و 12 خدمه ناپدید شد، حادثه ای که تاکنون هیچ گزارش موثقی از سرنوشت آن منتشر نشده است.
مقامات مالزی آخرین تماس خلبان هواپیمای گمشده با برج مراقبت را منتشر کرد. این مکالمه 12.41 دقیقه نصف شب، یعنی دقایقی پس از پرواز هواپیما اتفاق افتاده است.
به گزارش العربيه، بنا بر این گزارش هواپیمای مالزیایی 38 دقیقه پس از این مکالمه، ناپدید شد و تاکنون اثری از آن یافت نشده است.
این مکالمه با کلمه «صبح بخیر» از سوی خلبان آغاز شد. 7 ثانیه بعد برج مراقبت با خلبان یا دستیار وی به مدت هفت دقیقه درباره اطلاعاتی عادی به گفت و گو پرداخت. پس از آن، خلبان هواپیما خداحافظی کرد و از آن به بعد هواپیمای مالزیایی با 227 سرنشین و 12 خدمه ناپدید شد، حادثه ای که تاکنون هیچ گزارش موثقی از سرنوشت آن منتشر نشده است.

به اعتقاد کارشناسان پخش صدای خلبان هواپیما هیچ کمکی به یافتن هواپیمای مالزیایی نخواهد داشت چرا که این گفت و گو هیچ اشاره ای به وجود مشکلاتی در هواپیما نداشته است. در همین حال مقامات شرکت هواپیمایی مالزی از خانواده های قربانیان این حادثه خواسته است که به منازل خود بازگردند.
شرکت هواپیمایی مالزی پس از وقوع این حادثه، خانواده های قربانیان را که اکثر آنها چینی هستند، در یک هتل در این کشور اسکان داده است. این شرکت گفته است از ديروز جمعه خانواده‌های قربانیان هتل را تخلیه کرده و به منازل خود باز گردند در غیر اینصورت خود آنها باید هزینه اقامت را پرداخت کنند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-٠٢-١٣٩٣, ١٩:٣٧

   

پر مبحث ترین ها