سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

هشدار مرکل به روسیه؛ در پایان تنها خودتان ضرر می‌کنید

کسانی که حوزه تفکرشان این چنین است، ممکن است احساس کنند که در کوتاه مدت از ما قوی‌تر خواهند بود، اما در پایان ما پیروز خواهیم شد. آنها در پایان تنها به خودشان ضرر رسانده‌اند.
صدراعظم آلمان به روسیه علیه بازگشت به "الگوهای قدیمی تفکر" در رابطه با نفوذ در دیگر کشورها هشدار داد و گفت که تحولات کریمه در این دسته جای می‌گیرد.

به گزارش رویترز، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در مراسم بزرگداشت جنگ جهانی اول در برلین هشدار داد که کسانی که علیه تمامیت ارضی اوکراین جنگ به راه انداخته‌اند، نه تنها قوانین بین‌المللی را نقض می‌کنند، بلکه درس‌های تاریخ اروپا را نادیده می‌گیرند.

گفته می‌شود از زمان سرنگونی دولت ویکتور یانوکوویچ، رئیس‌جمهوری سابق اوکراین در ماه فوریه، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه "رویکرد خصمانه‌ای" را علیه کی‌یف در پیش گرفته و با اعزام نیرو به مناطق مرزی بحران را تشدید کرده است.

مرکل در سخنان خود در جمع نمایندگان 40 کشور گفت: ما در کریمه با واقعیت بازگشت الگوهای قدیمی تفکر روبرو هستیم. پاسخ به جهانی‌سازی، الگوهای قدیمی تفکر و یا اقدامات این چنینی نیست، بلکه توسعه منافع مشترک است که باعث می‌شود تا اروپا جذاب شود.
وی ادامه داد: کسانی که حوزه تفکرشان این چنین است، ممکن است احساس کنند که در کوتاه مدت از ما قوی‌تر خواهند بود، اما در پایان ما پیروز خواهیم شد. آنها در پایان تنها به خودشان ضرر رسانده‌اند.

مرکل تاکید کرد: این روزها شاهد هستیم که نمی‌توانیم آنگونه که شایسته است صلح و آزادی را برقرار کنیم؛ حتی در میان همسایه‌های نزدیکمان.
صدراعظم آلمان در پایان از طرح روسیه برای برگزاری رژه نظامی روز جمعه در کریمه به شدت انتقاد کرد و گفت که این اقدامات تنها منجر به افزایش تنش‌ها می‌شود.
این رژه قرار است به مناسبت پیروزی اتحاد جماهیر شوروی بر نازی‌های آلمان برگزار شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-٠٢-١٣٩٣, ١١:٢٢

   

پر مبحث ترین ها