سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پایان شمارش آرا در بغداد/ ائتلاف «مالکی» با ۶۶ درصد آرا در صدر قرار گرفت

ائتلاف دولت قانون به ریاست «نوری المالکی» نخست‌وزیر عراق در صدر قرار گرفته و با فاصله زیادی از سایر رقبایش پیشی گرفته است. پس از او ائتلاف «المواطن» به رهبری «عمار الحکیم» با فاصله کمی از «الاحرار» وابسته به جریان صدر در رده دوم قرار گرفته است.
شمارش آرا در استان بغداد نشان داد ائتلاف «دولت قانون» عراق ۶۶ درصد آرا را به خود اختصاص داده و از رقبای خود با فاصله زیاد پیشی گرفته است.

به نقل از پایگاه خبری «المصدر»، یک منبع آگاه در کمیساریای عالی انتخابات عراق با اعلام اینکه شمارش آراء در استان بغداد به پایان رسیده و شمارش آراء استان «الانبار» آغاز شده است، گفت: ائتلاف دولت قانون به ریاست «نوری المالکی» نخست‌وزیر عراق در صدر قرار گرفته و با فاصله زیادی از سایر رقبایش پیشی گرفته است. پس از او ائتلاف «المواطن» به رهبری «عمار الحکیم» با فاصله کمی از «الاحرار» وابسته به جریان صدر در رده دوم قرار گرفته است.

این منبع گفت: دولت قانون 66 درصد آراء را به خود اختصاص داده است و این ائتلاف در اکثر استان‌های مرکزی و جنوبی در صدر است.
صبح دهم اردیبهشت مرحله پایانی انتخابات پارلمانی عراق آغاز و درهای حوزه‌های رای‌گیری به روی مردم باز شد تا 9039 نامزد نمایندگی پارلمان عراق برای کسب 328 کرسی با یکدیگر رقابت کنند.

به گزارش فارس، این انتخابات سومین انتخابات پس از سقوط رژیم بعث عراق و اولین انتخابات پارلمانی پس از خروج اشغالگران آمریکایی از این کشور در سال 2011 است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠٢-١٣٩٣, ١۵:٢٢

   

پر مبحث ترین ها