سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

همدردی ایرانیان با بازماندگان قربانیان انفجار معدن در ترکیه

براساس این گزارش، در پی وقوع این حادثه و کشته شدن صدها معدنچی ، پرچم جمهوری اسلامی ایران در سفارت کشورمان در ترکیه به احترام قربانیان در این کشور به حالت نیمه برافراشته درآمد.
شماری از ایرانیان مقیم ترکیه ضمن ابراز همدردی با بازماندگان قربانیان انفجار در معدن ذغال سنگ ˈ سوما ˈ در استان ˈ مانیسا ˈ در غرب این کشور ، آمادگی خود را برای هرگونه کمک اعلام کردند.

ایرانیان مقیم ترکیه در تماس هایی با بخش های مختلف سفارت کشورمان در آنکارا با ابراز همدردی با بازماندگان این حادثه بر آمادگی خود برای هرگونه کمک و همیاری تاکید کردند.
براساس این گزارش، در پی وقوع این حادثه و کشته شدن صدها معدنچی ، پرچم جمهوری اسلامی ایران در سفارت کشورمان در ترکیه به احترام قربانیان در این کشور به حالت نیمه برافراشته درآمد.

سفارت ایران در ترکیه در پی اعلام سه روز اعزای عمومی در این کشور پرچم کشورمان را به حالت نیمه برافراشته در آورد.
سفارت جمهوری اسلامی ایران در آنکارا امروز همچنین با انتشار بیانیه ای، نسبت به بروز حادثه انفجار معدن ذغال سنگ در ترکیه ابراز تاسف و با بازماندگان این حادثه اعلام همدردی کرد.

در این بیانیه آمده است: سفارت جمهوری اسلامی ایران در ترکیه ضمن ابراز همدردی و عرض تسلیت برای قربانیان انفجار معدن در ˈسوماˈ در غرب ترکیه، از درگاه خداوند متعال برای درگذشتگان آمرزش و برای بازماندگان این حادثه صبر استدعا دارد.

افزون بر آن شماری از مقامات بلندپایه کشورمان نیز باارسال پیام هایی با دولت و مردم ترکیه ابراز همدردی کردند.
ˈبه گزارش ایرنا، مرضیه افخمˈ سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز با ابراز تاسف از وقوع انفجار در معدن زغال سنگ سوما در استان مانیسا، این سانحه دلخراش را به دولت و مردم ترکیه و خانواده های آسیب دیده، تسلیت گفت.

در انفجار دیروز معدن ذغال سنگ در منطقه سوما در استان ˈمانیساˈ در غرب ترکیه تاکنون 245 نفر کشته و 88 نفر زخمی شده اند.
تلاش برای نجات صدها نفر دیگر از کارگران که در این معدن گرفتار شده اند ، همچنان ادامه دارد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۵-٠٢-١٣٩٣, ١٢:۴٣

   

پر مبحث ترین ها