سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

خوشبینانه تر از گذشته به آمریکا بازگشتیم

ایران، مکان مهیجی است. حس ملموسی از لحظه ای تاریخی در این کشور وجود دارد. دولت های ما رسما در حال گفتگو هستند و این برای اولین بار در 35 سال گذشته است.
سی بی اس نوشت: صدور ویزای ایران برای مایکل کارزیس و جیمیز جیکوبی دو تهیه کننده برنامه «60 دقیقه» بیش از یکسال طول کشید، اما زمانیکه در نهایت قدم در تهران گذاشتند، از فعالیت آزادانه خود در آنجا غافلگیر شده بودند.
به گزارش سرویس بین الملل «انتخاب»، کرزیس و جیکوبی همراه با استیو کرافت خبرنگار برنامه، هشت روز را در خیابان های ایران گذراندند و نبض شهر را از طریق گفتگو با دانشجویان، خانواده ها، کارگران و هر کسی دیگری گرفتند.

جیکوبی گفت: هرکس که در خیابان با ما مصاحبه می کرد، از مذاکرات هسته ای و ناراحتی از حمایت امریکا از عراق در طول جنگ با ایران سخن می گفت.
خوشبینانه تر از گذشته به آمریکا بازگشتیم


کرافت از واکنش ایرانیان نسبت به او تعجب کرده بود. او گفت: اکثر ایرانیان بیش از 30 سال است که روزنامه نگاران امریکایی را مشاهده نکرده بودند، با این حال رفتار آنها خصمانه نبود.
جیکوبی بیان داشت: ایران، مکان مهیجی است. حس ملموسی از لحظه ای تاریخی در این کشور وجود دارد. دولت های ما رسما در حال گفتگو هستند و این برای اولین بار در 35 سال گذشته است.
وی افزود: این مسئله برای مردم هیجان انگیر بود.
کرافت گفت: پس از سفر به ایران، خوشبینانه تر به آمریکا بازگشتم. فکر نمی کنم که ایرانیان اماده ی آن هستند یا بخواهند بهترین دوست ما باشند اما در عین حال نمی خواهد دشمنان خونین ما باشند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-٠٢-١٣٩٣, ٠٩:۵٠

   

پر مبحث ترین ها