سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اعلام آمادگی برای تحویل برخی از منافقین به ایران

بروز شده : ٣-٠٣-١٣٩٣, ١٢:٠۵    نسخه چاپی    
دبیرکل بنیاد هابیلیان نیز در این دیدار از ابراز آمادگی این سازمان مردم نهاد برای تحویل اسناد و مدارک مربوط به ترورهای گروهک منافقین به دولت و دستگاه قضایی عراق خبر داد.
رییس قوه قضاییه عراق از آمادگی دستگاه قضایی این کشور برای همکاری با جمهوری اسلامی ایران برای تحویل عناصر جنایتکار گروهک تروریستی منافقین به کشورمان خبر داد.

به گزارش ایسنا مدحت المحمود که هفته گذشته به دعوت رسمی رییس قوه قضائیه به تهران سفر کرده بود پیش از ترک ایران، در دیدار با محمدجواد هاشمی نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان با اعلام آمادگی برای انجام هرگونه اقدامی جهت احقاق حقوق شهدای ترور کشور گفت: دستگاه قضایی این کشور آماده شنیدن درخواست‌ها و مطالبات خانواده شهداست.

رییس قوه قضاییه عراق در ادامه با اعلام آمادگی قوه قضاییه این کشور برای همکاری در زمینه پرونده گروهک منافقین افزود: به مسوولان ایرانی اطلاع داده است در صورتی که درخواست تحویل برخی افراد این گروه (منافقین) را مطرح کنند، از راه های قانونی این درخواست از سوی وزارت امور خارجه به قوه قضاییه عراق ابلاغ خواهد شد و قوه قضاییه نیز موضوع را بررسی و اقدامات لازم را اتخاذ خواهد کرد.

دبیرکل بنیاد هابیلیان نیز در این دیدار از ابراز آمادگی این سازمان مردم نهاد برای تحویل اسناد و مدارک مربوط به ترورهای گروهک منافقین به دولت و دستگاه قضایی عراق خبر داد.
گفتنی است حسن الشمری وزیر دادگستری عراق چندی پیش آمادگی کشورش برای تحویل منافقین به ایران را اعلام کرده بود. حدود ۲۷۰۰ تن از عناصر گروهک تروریستی منافقین در حال حاضر در پایگاه نظامی الحریه (لیبرتی) در غرب بغداد نگهداری می شوند و با توجه به پیشینه جنایی این گروه تاکنون هیچ کشوری حاضر به پذیرش این تعداد از منافقین نشده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠٣-١٣٩٣, ١٢:٠۵

   

پر مبحث ترین ها