سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

شمار نوجوانان ربوده شده توسطˈپ.ک.کˈدر ترکیه به2350 نفر افزایش یافت

بروز شده : ٨-٠٣-١٣٩٣, ٢٣:٠٧    نسخه چاپی    
در پی ربوده شدن شماری از کودکان در استان های کردنشین ترکیه توسط عناصر ˈپ.ک.کˈ ، والدین این کودکان در مقابل دفتر حزب صلح و دمکراسی در دیاربکر تحصن کرده و خواستار آزادی فرزندانشان شدند.
گزارش منتشر شده توسط واحدهای امنیتی ترکیه حاکی از آن است که شمار کودکان و نوجوانان ربوده شده توسط ˈپ.ک.کˈ در ترکیه به 2 هزار و 350 نفر بالغ شده است.

به گزارش پایگاه خبری ˈخبر 7ˈ، بر پایه نتایج گزارش تحقیقاتی واحدهای امنیتی ترکیه،اکثر کودکان و نوجوانانی که توسط عناصر حزب غیر قانونی کارگران کرد ترکیه ˈپ.ک.کˈ ربوده شده اند در پایگاه های این حزب در ارتفاعات کوه های ˈقندیل ˈ در شمال عراق مستقر هستند.

این گزارش حاکی است که 70 در صد دختران و پسران ربوده شده زیر 16 سال می باشند.
گزارش واحدهای اطلاعاتی ترکیه اضافه می کند که برخی از کودکان و نوجوانان در اثر تبلیغات سیاسی فریب کارانه ˈپ.ک.کˈ به این حزب پیوسته اند و شماری نیز به زور ربوده شدند.

این گزارش تاکید دارد که پس از آغاز بحران در سوریه حوادث ربوده شدن نوجوانان در مناطق مرزی ترکیه با عراق و سوریه افزایش یافته است.
از یک هفته پیش شماری از مادران کودکانی که توسط ˈپ.ک.ک ˈ ربوده شده اند در شهر دیاربکر دست به تحصن زده اند که ابن تحصن تا روز یکشنبه ادامه خواهد داشت.

نخست وزیر ترکیه در این باره ˈپ.ک.کˈ را به عملیات نظامی تهدید کرده است .
اردوغان در نشست نمایندگان حزب حاکم ˈعدالت و توسعهˈ در مجلس ملی این کشور گفت: در صورتی که ˈپ.ک.کˈ کودکان ربوده شده را آزاد نکند، دولت آنکارا عملیات نظامی را به اجرا خواهد گذاشت.

به گزارش آفتاب، در پی ربوده شدن شماری از کودکان در استان های کردنشین ترکیه توسط عناصر ˈپ.ک.کˈ ، والدین این کودکان در مقابل دفتر حزب صلح و دمکراسی در دیاربکر تحصن کرده و خواستار آزادی فرزندانشان شدند.
وی با اشاره به اهمیت صلح و ثبات در جنوب شرقی ترکیه هشدار داد که اگر ˈپ.ک.کˈ به خواسته مردم منطقه پاسخ ندهد، گزینه نظامی می تواند مورد نظر قرار گیرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-٠٣-١٣٩٣, ٢٣:٠٧

   

پر مبحث ترین ها