سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مرزهای صادرات به عراق باز است

گروه داعش سرکوب خواهند شد بنابراین تجار نگران این موضوع نباشند و به فعالیت های تجاری خود ادامه دهند
مسؤول دفتر امور تجاری عراق در سازمان توسعه تجارت ایران گفت: مرزهای صادرات به عراق باز است و هیچ مشکلی برای تجارت با این کشور وجود ندارد.

مجید قربانی فراز در گفت‌وگو با ایلنا در خصوص وضعیت تجارت خارجی دو کشور پس از وقوع جنگ داخلی در عراق اظهار داشت: این اتفاقات موقتی است و به زودی به پایان می رسد و گروه داعش سرکوب خواهند شد.
وی تصریح کرد: تجار نگران این موضوع نباشند و به فعالیت های تجاری خود ادامه دهند.

قربانی فراز در ادامه به میزان صادرات 3 ماهه ابتدای سال جاری اشاره کرد و افزود: در این مدت رقمی به ارزش 330 میلیون دلار صادرات به کشور عراق انجام شده است و حدود 5 میلیارد و 200میلیون دلار صادرات تا پایان بهمن 1392 به عراق صادرات داشته ایم همچنین هدف گذاری امسال رقم 20 میلیارد دلار صادرات کالا به عراق است که امیدواریم حاصل شود.
قربانی فراز، اهم کالاهای صادراتی به این کشور را در درجه اول شامل مصالح ساختمانی و در راس آن سیمان، کاشی و سرامیک و سپس مواد غذایی و در راس آن مواد لبنی، میوه جات و ماهی تازه عنوان کرد.

مسئول دفتر امور تجاری عراق در پاسخ به این پرسش که چه برنامه ای برای افزایش صادرات سیمان به عراق در دست دارید افزود: برای صادرات سیمان به عراق موانعی وجود دارد زیرا عراق اعلام کرده بود یک وکیل انحصاری معرفی کند تا با کارخانه های سیمان ما قرارداد ببندد که در مقابل کارخانجات ایرانی از این موضوع سر باز زدند و هم اکنون فعالین اقتصادی دو کشور در این خصوص در حال مذاکره هستند.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۵-٠٣-١٣٩٣, ١٩:٣٠

   

پر مبحث ترین ها