سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کلینتون: عراق درباره ما اشتباه کرد!/ما باید درعراق می ماندیم

وزیر خارجه سابق آمریکا اظهار کرد دولت عراق با عدم امضای توافقنامه ای با واشنگتن درباره ابقای بخشی از نظامیان آمریکایی در این کشور، دچار اشتباه شد.
تسنیم: در حالی که بیشتر تحلیلگران بحران فعلی عراق را با تهاجم سال ۲۰۰۳ آمریکا و انگلیس به عراق مرتبط می دانند، «هیلاری کلینتون» وزیر خارجه سابق آمریکا از بغداد به دلیل عدم موافقت با ادامه حضور نظامیان خارجی انتقاد کرد.

کلینتون در گفت وگو با «سی ان ان» اظهار کرد دولت بغداد به دلیل عدم دستیابی به توافقی با واشنگتن درباره ابقای بخشی از سربازان ارتش آمریکا در خاک عراق، دچار اشتباه شد.
وزیر خارجه آمریکا با اشاره به انتقادها از عملکرد دولت عراق و به حاشیه رانده شدن سنی ها در آن، افزود «دولت عراق باید بسیار فراگیرتر باشد.»

کلینتون درباره همکاری آمریکا و ایران برای کمک به احیای ثبات عراق گفت: «نمی توانم بگویم که در حال حاضر به همکاری با ایران برای حمایت از ثبات آمادگی داریم.»

وی درخصوص پرونده سوریه و نقش آمریکا در آن خاطرنشان کرد «لازم است بگویم که ما برای حمایت از معارضان میانه روی نظام بشار اسد تلاش خواهیم کرد.»

کلینتون درباره تصمیمش برای ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا نیز تصریح کرد که همچنان به این موضوع فکر می کند.
telegram 19dey.com
احمد    28 خرداد 1393 13:55
همه بدبختی ها از امریکاست وکل مسائل منطقه از طریق مزدورا ن امریکا واسرائیل وبا پول وهمکاری ال سعود قطر وترکیه انجام می شود
  • 0

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 1
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠٣-١٣٩٣, ١٠:٢۴

   

پر مبحث ترین ها