سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ابراز نگرانی بان کی‌مون از وخامت اوضاع عراق

بروز شده : ٩-٠۴-١٣٩٣, ١٠:٢٢    نسخه چاپی    
وی به گزارش‌های مستمر درباره افزایش نقض حقوق بشر و قوانین بین‌المللی در زمینه حقوق بشر در عراق از جمله اعدام سربازان به اسارت گرفته شده و زندانیان، بمباران مناطق مسکونی، ربایش و قتل اعضای طوایف و مذهب‌های مختلف اشاره کرد
دبیر کل سازمان ملل نسبت به تشدید بحران کنونی عراق و افزایش آمار کشته‌ها و مجروحان و در پی آن آواره شدن بیش از یک میلیون شهروند این کشور، ابراز نگرانی کرد.

به گزارش تسنیم به نقل از «آسوشیتد پرس»، سخنگوی «بان کی‌مون» دبیر کل سازمان ملل در بیانیه‌ای اعلام کرد، بان کی‌مون درباره تشدید وخامت اوضاع عراق، افزایش آمار کشته‌ها و مجروحان از میان غیرنظامیان و آواره شدن بیش از یک میلیون عراقی در پی این اقدامات خونین، نگران است.

بان کی‌مون از تمام طرف‌های درگیر با هر نوع گرایش و قومیتی خواست به شکنجه غیرنظامیان پایان دهند.

دبیر کل سازمان ملل به طرف‌های درگیری در عراق- چه گروه‌های مسلح یا نیروهای امنیتی عراق یا گروه (تروریستی) داعش یا شبه‌نظامیان محلی- یادآوری کرد که ضرورت دارد به اجتناب و جلوگیری از خشونت علیه غیرنظامیان تعهد قانونی و مسئولیت اخلاقی داشته باشند.

وی به گزارش‌های مستمر درباره افزایش نقض حقوق بشر و قوانین بین‌المللی در زمینه حقوق بشر در عراق از جمله اعدام سربازان به اسارت گرفته شده و زندانیان، بمباران مناطق مسکونی، ربایش و قتل اعضای طوایف و مذهب‌های مختلف اشاره کرد.

بان کی‌مون از دولت عراق خواست هر کدام از نیروهای امنیتی یا شبه‌نظامیان محلی که مرتکب نقض قوانین بین‌المللی حقوق بشر می‌شوند، مجازات کند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-٠۴-١٣٩٣, ١٠:٢٢

   

پر مبحث ترین ها