سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

«مالکی» فرمانده نیروی زمینی ارتش را بازنشسته کرد

«نوری المالکی» فرماندهی نیروهای مسلح عراق و نخست‌وزیر این کشور، غیدان را که فرماندهی نیروهای ارتش در موصل را برعهده داشت اما بدون دفاع شهر را به داعش تسلیم کرده بود، بازنشست اعلام کرد.
یک منبع آگاه در وزارت دفاع عراق از بازنشستگی اجباری فرماندهی نیروی زمینی ارتش عراق که پیش از این حکم بازداشتش از سوی «نوری مالکی» صادر شده بود، خبر داد.

به نقل از پایگاه خبری «السومریه نیوز» یک منبع آگاه در وزارت دفاع عراق از بازنشستگی سرلشگر ستاد «علی غیدان» فرماندهی نیروی زمینی ارتش عراق خبر داد.
«المدی پرس» نیز نوشت: «نوری المالکی» فرماندهی نیروهای مسلح عراق و نخست‌وزیر این کشور، غیدان را که فرماندهی نیروهای ارتش در موصل را برعهده داشت اما بدون دفاع شهر را به داعش تسلیم کرده بود، بازنشست اعلام کرد.

پیش از این یک منبع آگاه در دفتر فرماندهی کل نیروهای مسلح از صدور حکم بازداشت برای سرلشگر «علی غیدان» و سرتیپ «عبود گنبر» معاون رئیس ستاد فرماندهی ارتش عراق، خبر داده بود. این 2 نفر به همراه تعداد دیگری از افسران بلندپایه ارتش عراق به اهمال در انجام وظیفه و فرار به منطقه کردستان عراق در پی حمله تکفیری‌ها به موصل متهم هستند.
به گزارش فارس، آنها در تماس تلفنی با نوری مالکی توضیحاتی درباره علل فرارشان به کردستان ارائه کرده‌اند که مالکی را متقاعد نکرده است و در جا حکم بازداشت آنها را صادر کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-٠۴-١٣٩٣, ١٨:٠٩

   

پر مبحث ترین ها