سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

هشدار السیسی به ادامه خشونت ها در غزه

این منبع که نخواست نامش منتشر شود تأکید کرد که دو طرف در این دیدار بر ضرورت تجدید توافق آتش بسی که در سال 2012 میان فلسطین و اسرائیل ایجاد شده بود تأکید کردند.
یک منبع دیپلماتیک اعلام کرد که نخست وزیر پیشین انگلیس که برای بررسی برخی پرونده‌های منطقه‌ای از جمله حمله اسرائیل به غزه به مصر سفر کرده با رئیس جمهور این کشور دیدار کرد.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه «مصری الیوم»، یک منبع آگاه دیپلماتیک اعلام کرد که «تونی بلر» نخست وزیر پیشین انگلیس و رئیس کمیته چهارگانه گفت‌وگوهای صلح در خاورمیانه که برای بررسی تعدادی از موضوعات خاورمیانه از جمله مسئله حمله اسرائیل به غزه به قاهره سفر کرده با «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور مصر دیدار کرد.

این منبع که نخواست نامش منتشر شود تأکید کرد که دو طرف در این دیدار بر ضرورت تجدید توافق آتش بسی که در سال 2012 میان فلسطین و اسرائیل ایجاد شده بود تأکید کردند.

وی افزود: بلر به السیسی اعلام کرده که باید درگیری پایان پیدا کند و توافق برای آتش بس از سوی دو طرف ایجاد شود زیرا ادامه وضعیت به معنای ورود به دایره خشونت خواهد بود که به ضرر منطقه تمام خواهد شد که با موافقت السیسی روبه رو شده است.

روزنامه مصری الیوم السابع نیز گزارش داد که عبدالفتاح السیسی نیز ضمن هشدار نسبت به ادامه خشونت، با مردم فلسطین ابراز همدردی کرد و اعلام کرد که مصر تلاش می‌کند در تأمین نیازهای اولیه مردم غزه همکاری کند و در همین راستا ۵۰۰ تن مواد غذائی و دارویی به غزه ارسال شده است

از زمان آغاز حملات اسرائیل به نوار غزه که یکی از پرجمعیت‌ترین مناطق سکونت فلسطینی‌هاست تا کنون 121 نفر به شهادت رسیده که 22 کودک در میان آنهاست و 850 نفر زخمی شدند.

در سایه سکوت رسانه‌های غربی در برابر جنایت رژیم صهیونیستی، اسرائیل ادعا می‌کند که پایگاه‌های حماس در غزه را مورد هدف قرار داده در حالی که تا کنون 77 درصد قربانیان را غیرنظامیان فلسطینی تشکیل می‌دهد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-٠۴-١٣٩٣, ٢٢:٣٠

   

پر مبحث ترین ها