سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ادامه حملات خونین به غزه

در همین حال گزارشهایی از ورود کماندوهای اسرائیلی به نواحی شمالی غزه منتشر شده است که حماس آن را تکذیب و اعلام کرده که نیروهایش مانع از ورود کماندوها به ساحل غزه شده اند.
حملات هوایی شدید رژیم صهیونیستی به غزه همچنان ادامه دارد. منابع فلسطینی می گویند دست کم 160 نفر از آغاز حملات هوایی به غزه تاکنون کشته شدند. در همین حال راکت های حماس تلاویو و دیگر شهرهای اسرائیل را هدف قرار داده اند اما تاکنون کسی در این حملات کشته نشده است.

به گزارش فرارو، شب گذشته ارتش رژیم صهیونیستی منزل رییس پلیس غزه را بمباران کرد. در این حمله حداقل 17 نفر از اعزای خانواده و بستگان تاز جمله دو کودک کشته و 30 نفر دیگر زخمی شدند.

منابع خبری اعلام کردند تیسیر بطش رییس پلیس غزه در این حمله به شدت زخمی شده است.

در همین حال گزارشهایی از ورود کماندوهای اسرائیلی به نواحی شمالی غزه منتشر شده است که حماس آن را تکذیب و اعلام کرده که نیروهایش مانع از ورود کماندوها به ساحل غزه شده اند.

کماندوهای نیروی دریایی اسرائیل با نیروهای های حماس درگیر شده اند که طی آن چهار کماندو زخمی شده اند.

شب گذشته آژیر خطر در مناطق مختلف اسرائیل به صدا درآمد و چند راکت به سوی چند شهر پرتاب شد که یا توسط گنبد اهنین نابود شد و یا این که به خارج از شهرها اصابت کرد.

همچنین گزارش شده است که راکت هایی از مرز لبنان به سوی اسرائیل پرتاب شده است. توپخانه اسرائیل هم مرز لبنان را هدف قرار داده است.

با وجود افزایش حملات به نوار غزه شورای امنیت روز گذشته در بیانیه ای برای اولین بار در دور تازه حملات به غزه درخواست آتش بس فوری کرد.

حملات هوایی اسرائیل به غزه شش روز پیش شروع شد. گفته می شود در سازمان ملل متحد مذاکرات فشرده‌ای برای برقراری آتش‌بس در جریان است.

پیشتر منابع بیمارستانی در غزه اعلام کردند در حمله هوایی تازه اسرائیل به ساختمان متعلق به یک بنیاد خیریه در شهر بیت لاهیا، دو نوجوان معلول کشته شدند.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، روز جمعه گفت تا زمانی که حماس موشک‌پرانی به خاک اسرائیل را متوقف نکند، به حملات خود به فلسطینی‌ها ادامه خواهد داد.

او گفت: "هیچ فشار بین‌المللی نمی‌تواند باعث شود که ما با تمام قوا وارد عمل نشویم."
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠۴-١٣٩٣, ١١:٢١

   

پر مبحث ترین ها