سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حماس پیشنهاد آتش‌بس را رد کرد

هیچ طرف رسمی یا غیر رسمی درباره آتش بسی که در رسانه ها از آن سخن گفته می شود با ما گفتگو نکرده است اما اگر مفاد این پیشنهاد درباره آتش بس است به معنای تسلیم شدن است و ما آن را بی درنگ رد می کنیم.
گردان های عزالدین قسام،‌ شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین - حماس - روز سه شنبه پیشنهاد آتش بس مصر را رد و اعلام کرد نبرد با اسرائیل را « تشدید » خواهد کرد.

گردان عزالدین قسام در بیانیه ای اعلام کرد: «هیچ طرف رسمی یا غیر رسمی درباره آتش بسی که در رسانه ها از آن سخن گفته می شود با ما گفتگو نکرده است اما اگر مفاد این پیشنهاد درباره آتش بس است به معنای تسلیم شدن است و ما آن را بی درنگ رد می کنیم.»

در این بیانیه همچنین آمده است: «نبرد ما با دشمن تشدید خواهد شد.»

مصر اواخر روز دوشنبه - پس از هفت روز درگیری های خونین در غزه که سبب کشته شدن دست کم 186 فلسطینی شد - پیشنهاد پایان درگیری ها بین حماس و اسرائیل را در روز سه شنبه مطرح کرد. این در حالی است که بیشتر کشته شدگان حملا اسرائیل را به غزه زنان و کودکان تشکیل می دهند.

طی عملیات نظامی اسرائیل - که در روز هشتم ماه ژوئن آغاز شد - اسرائیل و حماس صدها حملات هوایی و راکتی علیه یکدیگر انجام دادند.

حماس اعلام کرده است خواهان لغو محاصره غزه از سوی اسرائیل و همچنین بازگشایی مرز رفح با مصر در صورت پیشنهاد آتش بس است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از غزه، حماس همچنین خواستار آزادی فلسطینیانی است که اسرائیل در ازای آزادی گیلاد شالیت نظامی صهیونیست آنها را آزاد اما بار دیگر بازداشت کرد.
منبع: واحد مرکزی خبر
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-٠۴-١٣٩٣, ١٣:٣١

   

پر مبحث ترین ها