سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

القاعده مغرب هم خلافت بغدادی را نپذیرفت

شما کجا و رهبری طالبان و فرمانده آن ملا عمر کجا؟! شما کجا و ˈشیخ ایمن الظواهریˈ و رهبران شاخه های القاعده در سایر مناطق کجا؟!
تشکیلات القاعده در کشورهای مغرب عربی با انتشار بیانیه ای بر روی اینترنت، بار دیگر بر بیعت با ˈایمن الظواهریˈ سرکرده تشکیلات تروریستی بین المللی القاعده و مردود دانستن اعلام ˈخلافتˈ سرکرده داعش در عراق و سوریه تأکید کرد.

به گزارش ایرنا، شاخه مغرب عربیِ تشکیلات تروریستی القاعده با انتشار بیانیه ای بر روی اینترنت بر ˈبیعتˈ خود با ایمن الظواهری تأکید و اعلام کرد: این بیعت با هدف جهاد برای ˈبازپس گیری سرزمین های مسلمانانˈ؟ و ˈایجاد حاکمیت شریعت اسلامیˈ؟ و ˈحاکمیت مجدد خلافت راشدهˈ؟ است.

خبرگزاری فرانسه با اعلام این خبر افزود: تشکیلات مذکور که در شمال و غرب آفریقا فعالیت می کند، اعلام ˈخلافتˈ از سوی گروهک تروریستی ˈدولت اسلامی عراق و شامˈ موسوم به ˈداعشˈ را مورد انتقاد قرار داده و پرسیده است: چگونه ممکن است چنین امری ˈبدون مشورت با سران مجاهدین که صداقت، تجربه و دلسوزی شان برای امت اسلامیˈ و تلاششان برای برپایی ˈخلافت راشدهˈ ثابت شده است، اعلام شود؟

در ادامه این بیانیه، از سران گروهک تروریستی داعش پرسیده شده است: شما کجا و رهبری طالبان و فرمانده آن ملا عمر کجا؟! شما کجا و ˈشیخ ایمن الظواهریˈ و رهبران شاخه های القاعده در سایر مناطق کجا؟!

این تشکیلات همچنین از ˈفرماندهان باصطلاح جهادی بارزˈ در مناطق مختلف جهان از جمله ایمن الظواهری و ابوبکر بغدادی سرکرده خودخوانده داعش خواست تا اختلافات را کنار گذاشته و مشکلات داخلی میان خودشان را به دور از رسانه ها، حل و فصل نمایند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۵-٠۴-١٣٩٣, ١٣:۵٣

   

پر مبحث ترین ها