سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

گزارش سی ان ان از جنایات در غزه

موشک پیش از طلوع آفتاب به خانه این خانواده فلسطینی در شرق غزه اصابت کرد. اسرائیل همزمان با آغاز حملات زمینی به غزه، این منطقه را به شدت بمباران کرد.
کودکان فلسطینی تاوان جنگ غزه را می پردازند.

به گزارش شبکه تلویزیونی سی ان ان، حملات اسرائیل به غزه ادامه دارد. کودکان فلسطینی در غزه قربانی این حملات هستند. آنها که روی تخت بیمارستان ، زخمی افتاده اند با ناله می گویند بابا مرا تنها نگذار.

محمود سعد سه ساله یکی از این کودکان فلسطینی است. او هرگز در میدان جنگ نبوده است و نمی داند که چرا مجازات شده است. پدر این کودک فلسطینی با کنایه و خشم می گوید، به جهانیان بگویید پسر کوچک من با راکت حیفا و تل آویو و اورشلیم (قدس) را هدف قرار می داد!

موشک پیش از طلوع آفتاب به خانه این خانواده فلسطینی در شرق غزه اصابت کرد. اسرائیل همزمان با آغاز حملات زمینی به غزه، این منطقه را به شدت بمباران کرد.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل ، شبه نظامیان حماس را متهم می کند که از غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی استفاده می کنند و می گوید نیروهای او نمی خواهند حتی به یک غیرنظامی آسیب برسانند. اما براوردهای سازمان ملل متحد حاکی از آن است که بیش از هفتاد درصد قربانیان حملات به غزه، غیرنظامیان بیگناه هستند.

به گفته مسئولان درمانی غزه، حمله زمینی اسرائیل به غزه بدترین بحران انسانی و پزشکی را بوجود آورده است.

دوربینهای سی ان ان تصاویر حملات اسرائیل به خانه های فلسطینی ها را نیز ثبت کرده است.

کودکان فلسطینی نیز در این حملات کشته می شوند. آثار انواع ترکش روی بدن کودکان زخمی شده فلسطینی دیده می شود. پدران این خانواده های فلسطینی گرچه قهرمانانه رفتار می کنند اما می دانند که دیگر نمی توانند از فرزندانشان محافظت کنند.»

همچنین یونیسف اعلام کرد به علت ادامه حملات ارتش اسرائیل و تخریب شدن بخشی از زیرساخت ها در نوار غزه، نهصد هزار فلسطینی در این منطقه به آب آشامیدنی سالم دسترسی ندارند.

منبع: انتخاب
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-٠۴-١٣٩٣, ١٠:٣٧

   

پر مبحث ترین ها