سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

هیلاری کلینتون: ایران یا باید غنی سازی اندک داشته باشد یا اصلا نداشته باشد

بروز شده : ۶-٠۵-١٣٩٣, ١٠:٢٧    نسخه چاپی    
من به شدت معتقدم که ایران یا باید غنی سازی اندکی داشته باشد یا برای حداقل مدت طولانی غنی سازی نداشته باشد، چراکه براین باورم این مسئله می تواند موجب مسابقه تسلیحاتی شود
وال استریت ژورنال نوشت: هیلاری کلینتون وزیر خارجه سابق آمریکا گفت که غنی سازی اورانیوم توسط ایران می تواند منجر به مسابقه تسلیحات هسته ای در خاورمیانه شود.

به گزارش سرویس بین الملل «انتخاب»، کلینتون با حضور در برنامه فرید زکریا در شبکه ی سی ان ان گفت: من به شدت معتقدم که ایران یا باید غنی سازی اندکی داشته باشد یا برای حداقل مدت طولانی غنی سازی نداشته باشد، چراکه براین باورم این مسئله می تواند موجب مسابقه تسلیحاتی شود.

وزیر خارجه سابق آمریکا در بخش دیگری از این گفتگو بیان داشت: پوتین به طور غیرمستقیم در قبال سرنگونی هواپیمای مالزی مسئول است.

هیلاری کلینتون درباره بحران اوکراین گفت به نظر من در برخورد با تهدیدات در اروپا ، باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا با چالشهای مشابهی که همه رؤسای جمهوری در آمریکا با آن روبرو هستند، مواجه است.

وی افزود: آمریکا روشن است که منافع زیادی در کمک به حفظ صلح و امنیت در اروپا دارد و ما ائتلافی رسمی برای این کار داریم که همان ناتو است. اما بیشتر کاری که ما می توانیم انجام دهیم و رئیس جمهور خواهان آن است ، به مشارکت کامل دوستان اروپایی ما نیاز دارد.

وزیر خارجه سابق آمریکا اضافه کرد: شکی نیست ولادیمیر پوتین رئیس جمهور آمریکا به طور غیرمستقیم با حمایت از ستیزه جویان در شرق اوکراین و فراهم کردن تسلیحات پیشرفته برای آنها و همچنین حضور نیروهای ویژه روسیه و ماموران اطلاعاتی این کشور در تحولات شرق اوکراین، در قبال سرنگونی هواپیمای مالزی مسئول است. بنابر این لازم است که ما تحریمها علیه روسیه را تشدید کنیم. آمریکا در این خصوص گامهایی برداشته است اما اروپا تمایلی به این تحریمها ندارد. آنها نیز باید بدانند که لازم است در برابر ولادیمیر پوتین موضعی قاطع بگیرند.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-٠۵-١٣٩٣, ١٠:٢٧

   

پر مبحث ترین ها