سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سخنگوي نتانياهو: ما به دنبال حمایت انسانی بی سابقه از مردم غزه هستیم

ما از تلاشهای انسانی و بشردوستانه سازمان ملل متحد حمایت می کنیم و حداکثر تلاش خود را می کنیم تا این سازمان ،بیشترین کمک انسانی را وارد غزه کند.
سخنگوی نتانیاهو با سیاست انکار جنایتهای تل آویو، انگشت اتهام را در کشتار مردم غزه به سمت حماس نشانه گرفت.

به گزارش «انتخاب» به نقل از سی ان ان، مارک رگو سخنگوی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در گفتگو با این شبکه گفت:« ما درباره هدف قرار گرفتن مدرسه سازمان ملل متحد در غزه تحقیق می کنیم. ما به دنبال هدف قرار دادن ، اهداف تروریستی هستیم. باید توجه داشت که سه عضو فعال جنبش جهاد اسلامی در اطراف این مدرسه بودند. در هر صورت، ما نمی خواهیم حتی یک غیرنظامی در این حملات کشته شوند. هدف ما، این نیست. باید توجه داشت که سیاست حماس این است که از بیطرفی سازمان ملل متحد و کارهای بشردوستانه این سازمان سوءاستفاده کند. سه مورد مستند وجود دارد که خود سازمان ملل متحد اعلام کرده است مبنی بر اینکه حماس راکتهایش را در مراکز سازمان ملل متحد مخفی می کند. رئیس سابق آنروا نیز گفته است که حماس از نزدیک ساختمانهای سازمان ملل متحد، به سمت اسرائیل شلیک می کند. درواقع، حماس است که این مناطق را به منطقه جنگی تبدیل می کند و باید پاسخگو باشد. ما از تلاشهای انسانی و بشردوستانه سازمان ملل متحد حمایت می کنیم و حداکثر تلاش خود را می کنیم تا این سازمان ،بیشترین کمک انسانی را وارد غزه کند. روز گذشته بیش از دویست دستگاه کامیون با کمکهای انسانی وارد نوار غزه شد. ما حاضر هستیم این کار را ادامه بدهیم. ما به دنبال حمایت انسانی بی سابقه از مردم غزه هستیم که دشمن ما نیستند. آنها قربانی رژیم وحشتناک حماس شده اند.»

وی در ادامه افزود:« هدف از آتش بس هفته ساعته امروز در غزه نیز فراهم کردن امکان ارسال کمکهای بشردوستانه به داخل نوار غزه است. اما متاسفانه حماس این آتش بس را رد کرده است. این هشتمین آتش بسی است که حماس رد می کند. خالد مشعل رهبر حماس درباره مردم غزه اشک تمساح می ریزد اما واقعیت این است که سازمان تحت امر او طرح آتش بس دائمی و انسانی را نقض کرده است. این درگیری می توانست سه هفته پیش پایان یابد اما متاسفانه حماس آتش بس های متعدد را رد کرده است. علت استمرار این درگیری ها نیز اقدامات افراطی حماس است.»
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-٠۵-١٣٩٣, ١٣:۵۶

   

پر مبحث ترین ها