سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بخشنامه عربستان: داعش را نفرین کنید

تکفیر مسلمانان و مباح دانستن جان، مال و ناموس آنها از روش های این فرقه گمراه و پیشینیان آنها است که در گذشته نیز با مسلمانان جنگیده و اقدام به تکفیر آنها کرده اند.
دولت عربستان به امامان مساجد و خطیبان در این کشور دستور داد، داعش را نفرین کرده و این گروهک را به عنوان "یک فرقه گمراه و شاخه‌ای از تشکیلات تکفیری و تروریستی القاعده" معرفی کنند.

به گزارش العالم، صالح بن عبدالعزیز آل الشیخ وزیر امور دینی، اوقاف، تبلیغ و ارشاد عربستان در هفته های اخیر به کلیه ادارات تابعه این وزارت خانه در سراسر آن کشور دستور داده بود "داعش" را جزو گروههایی قرار دهند که به دلیل خطرات آن بر اعتقادات و باورهای اسلامی راستین و صحیح، امامان مساجد درباره آنها باید هشدار دهند.

روزنامه سعودی الحیاة با اعلام این خبر نوشت: آل الشیخ در بیانیه ای اعلام کرد باید خطیبان خطر "داعش" القاعده و فرقه های گمراهی مانند "داعش" را که از آن منشعب شده اند، بیان کنند و در زمینه بیان گمراهی های آنها به قرآن کریم، سنت پیامبر (ص) و اقوال علمای پیشین استناد نمایند و جنایت های آنها و حرمت خون های پاکی که ریخته می شود و ناامنی های بی وجود آمده توسط این گروهک ها بیان شود. همچنین درباره زیان های افکار تروریستی و تکفیری آنها بر باورها و امنیت کشور هشدار داده شود.

در بیانیه وزیر امور دینی و اوقاف عربستان آمده است: تکفیر مسلمانان و مباح دانستن جان، مال و ناموس آنها از روش های این فرقه گمراه و پیشینیان آنها است که در گذشته نیز با مسلمانان جنگیده و اقدام به تکفیر آنها کرده اند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-٠۵-١٣٩٣, ١۶:٢۴

   

پر مبحث ترین ها