سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دیوید کامرون خبر داد: مقابله با داعش با همکاری ایران

من موافق این موضوع هستم که باید از اعزام ارتش ها برای جنگ یا اشغالگری خودداری کنیم ولی باید اعتراف کنیم آینده سرافرازی که ما به دنبال آن هستیم نیازمند برنامه طولانی مدتی است.
نخست وزیر انگلیس گفت که این کشور باید همه توانمندی هایش را برای مقابله با داعش به کارگیرد.

به گزارش عصر ایران، دیوید کامرون هشدار داد اگر جلوی این گروه تندرو گرفته نشود این گروه در خیابان های انگلیس به ما حمله خواهد کرد.

گروه افراط گرای اسلامی داعش که به تازگی نام خود را از دولت اسلامی عراق و شام به دولت خلافت اسلامی تغییر داده در ماه های اخیر مناطق گسترده ای را در شمال عراق و سوریه اشغال کرده است.

داعش در این مدت شمار زیادی از مردم عادی و غیرنظامی را به قتل رساند.

نخست وزیر انگلیس در یادداشتی در ساندی تلگراف ادامه داد: این موضوع به این معنی نیست که انگلیس دوباره نیروهای نظامی را به عراق اعزام خواهد کرد بلکه لندن در فکر همکاری با تهران برای نابود کردن تهدید جهادی هاست.

"جهادی" اصطلاحی است که سیاستمداران و رسانه های برخی کشورها برای "افراط گرایان اسلامی" استفاده می کنند.

کامرون هشدار داد: اگر غرب برای توقف حملات این گروه تروریستی بسیار خطرناک حرکتی نکند دولت اسلامی (داعش) قدرت خود را زیاد خواهد کرد تا اینکه در خیابان های بریتانیا ما را هدف قرار خو اهد داد.

وی افزود: من موافق این موضوع هستم که باید از اعزام ارتش ها برای جنگ یا اشغالگری خودداری کنیم ولی باید اعتراف کنیم آینده سرافرازی که ما به دنبال آن هستیم نیازمند برنامه طولانی مدتی است.

نخست وزیر انگلیس ادامه داد: برقراری امنیت بدون بکارگیری همه داشته هایمان یعنی کمک ها، دیپلماسی و توانمندی نظامی امکان پذیر نیست. انگلیس باید با کشورهایی مانند عربستان سعودی، قطر، مصر، ترکیه و احتمالاً حتی ایران برای مقابله با گروه تندرو (داعش) همکاری کند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-٠۵-١٣٩٣, ٠٧:۵٠

   

پر مبحث ترین ها