سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

گروه تروریستی داعش: به اهداف آمريکا در هر نقطه ای از دنیا حمله مي‌کند

وزیر کشور اسپانیا می گوید این کشور بخشی از هدف های استراتژیک جهاد اسلامی در سراسر جهان است.
هواداران داعش در اسپانیا این روزها پوسترها و تصاویری از بناهای معروف دوره اسلامی اسپانیا را همراه با شعارهایی به زبان عربی به این مضمون که «ما همه دولت اسلامی هستیم» و «زنده باد دولت اسلامی» روی شبکه های اجتماعی منتشر می کنند.

به گزارش «انتخاب»، یکی از این پوسترها کاخ اسلامی الجعفریه را همراه با پرچم سیاه گروه داعش نشان می دهد. این کاخ ساخته شده در دوران پیش از رسانس، در شهر ساراگوسای اسپانیا واقع است. تصویر دیگر مربوط به ساحل کوچا در شهر سن سباستین در منطقه باسک اسپانیاست. و دیگری تصویری از مجسمه عیسی مسیح در مونته اورگول را نشان می دهد که روی آن به جای سرزمین باسک نوشته شده «الاندلس».

اندلس نامی عربی است که فاتحان مسلمان هنگام اشغال اسپانیا در سال های ۹۰ تا ۸۷۱ هجری به بخش هایی از اسپانیا، پرتغال و فرانسه داده بودند. با این حال، منطقه باسک محصور در کوه ها بود و فاتحان مسلمان اسپانیا هرگز به آن منطقه راه نیافتند.

کمپین انتشار پوسترهایی در حمایت از «داعش» پس از آن برپا شد که داعش با انتشار ویدیویی عهد کرد «اندلس» را از دست غیرمسلمان ها آزاد، و به خلافت اسلامی خود منضم کند. پیام ویدیویی را یک جهادی به زبان اسپانیولی و با لهجه غلیظ آفریقای شمالی قرائت کرده و می گوید:

«به تمام دنیا هشدار می دهم: ما تحت لوای اسلام و خلافت اسلامی زندگی می کنیم، و برای حفظ خلافت اسلامی و آزاد کردن سرزمین های اشغالی از جاکارتا تا اندلس جان خود ایثار می کنیم. اعلام می کنم که اسپانیا سرزمین آبا و اجداد ماست و به قوه الهی آن را بازپس می گیریم.»

هورهه فرناندز دیاز،وزیر کشور اسپانیا می گوید این کشور بخشی از هدف های استراتژیک جهاد اسلامی در سراسر جهان است.

به نوشته ی رویترز، گروه تروریستی داعش همچنین با نشان دادن تصاویری از سر بریدن افراد در یک فیلم ویدئویی تهدید کرد اگر حملات هوایی آمریکا شبه‌نظامیان این گروه را هدف قرار دهد، به اهداف امریکا در هر مکانی از دنیا حمله خواهد کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠۵-١٣٩٣, ١٠:١۴

   

پر مبحث ترین ها