سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اظهارات نماینده آمریکا از تحریم جدید ایران

بروز شده : ٨-٠۶-١٣٩٣, ١٠:٢٧    نسخه چاپی    
مقامهای ایرانی، پیش از این، وضع تحریم‌های مشابه از طرف دولت آمریکا را خلاف توافق ژنو ندانسته‌اند اما تأکید کرده‌اند این اقدامات با روح این توافقنامه تناقض دارد.

نماینده آمریکا در سازمان ملل می‌گوید تحریم‌های روز جمعه دولت آمریکا علیه برخی اشخاص و شرکت‌های جدید منافاتی با توافق موقت ژنو ندارند.
سامانتا پاور، نماینده آمریکا در سازمان ملل در مطلبی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توئیتر مدعی شد تحریم‌های روز جمعه دولت آمریکا علیه برخی اشخاص و شرکت‌های منافاتی با توافق موقت ژنو، امضا شده در تاریخ سوم آذرماه سال گذشته بین ایران و گروه 1+5 ندارند.

دولت آمریکا روز جمعه چند موسسه مالی و بانک ایرانی، چند شرکت هواپیمایی و چند شرکت خارجی و ایرانی در فهرست تازه تحریم‌‌های این کشور علیه ایران قرار داد. ایران و گروه 1+5 سال گذشته در ژنو به توافقی موقت رسیدند که به آنها برای مذاکره برای توافقی جامع و پایدار فرصت می‌دهد.

یکی از مفاد توافقنامه ژنو خودداری آمریکا از وضع تحریم‌های جدید علیه ایران در حین ادامه مذاکرات است، اما مطابق همین توافقنامه آمریکا می‌تواند اجرای قوانین تحریم‌های قبلی را ادامه دهد. مقامهای ایرانی، پیش از این، وضع تحریم‌های مشابه از طرف دولت آمریکا را خلاف توافق ژنو ندانسته‌اند اما تأکید کرده‌اند این اقدامات با روح این توافقنامه تناقض دارد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-٠۶-١٣٩٣, ١٠:٢٧

   

پر مبحث ترین ها