سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تحریم بیش از 30 فرد و شرکت جدید ایرانی و خارجی از سوی آمریکا

بروز شده : ٨-٠۶-١٣٩٣, ١٠:۵٢    نسخه چاپی    
شرکت کشتیرانی "نفرتیتی" مصر نیز به دلیل انچه که نقض تحریم های ایران و کمک به ارسال محموله های نفتی ایران به سوریه خوانده شده، تحت تحریم قرار گرفته است.
دولت ایالات متحده آمریکا روز گذشته اعلام کرد نام بیش از 30 فرد و شرکت جدید ایرانی و خارجی را به دلیل آنچه که نقض قانون تحریم های ایران می خواند، در لیست تحریم های خود قرار داده است.

به گزارش شبکه خبری " ای بی سی " آمریکا، مقامات کاخ سفید روز گذشته از اضافه کردن نام بیش از 30 فرد و شرکت ایرانی و خارجی به لیست تحریم های وزارت خزانه داری و خارجه این کشور خبر دادند.

طبق ادعای مقامات آمریکا این افراد و شرکت ها در نقض (دور زدن) تحریم های ایران همکاری می کنند ، به برنامه هسته ای ایران کمک می رسانند یا به حمایت تسلیحاتی از حکومت بشار اسد در سوریه مباردت کرده اند.

بر اساس قوانین تحریمی ایران، تمامی اموال و دارایی های این افراد و شرکت ها در آمریکا مصادره خواهد شد و این شرکت ها و بانک ها از دسترسی به بازار آمریکا محروم خواهند شد.

دو ایرلاین ایرانی به اتهام حمل سلاح برای حکومت بشار اسد در سوریه در لیست تحریم قرار گرفته است. همچنین یک بانک ایرانی به دلیل انتقال 13 میلیون دلار از بانکی در مسکو به ایران به لیست تحریم ها افزوده است.

یک مقام ارشد آمریکا با رد شائبه سیاسی بودن این تحریم ها گفت : ایالات متحده آمریکا با این اقدام خود می خواهد جدیت خود را در مساله تحریم ایران اثبات کند و نشان دهد با وجودی که در قالب روه 1+5 با ایران مشغول مذاکره و رفع برخی تحریم ها است اما نقض قوانین تحریمی موجود را تحمل نمی کند.

برخی ناظران پایان تعطیلات تابستانی کنگره آمریکا در هفته جاری را یکی از دلایل این تحریم ها می دانند و معتقدند دولت اوباما با این تحریم ها می خواهد بهانه را از دست برخی نمایندگان تندرو کنگره که تهدید کرده اند بعد از تعطیلات تابستانی مساله افزایش تحریم های ایران را در دستور کار قرار می دهند ، بگیرد.

همچنین در لیست تحریمی جدید، نام دو شرکت تایلندی و ترکیه ای به اتهام کمک به یک ایرلاین ایرانی برای تامین قطعات تحریمی هواپیما به چشم می خورد.

همچنین شرکت کشتیرانی "نفرتیتی" مصر نیز به دلیل انچه که نقض تحریم های ایران و کمک به ارسال محموله های نفتی ایران به سوریه خوانده شده، تحت تحریم قرار گرفته است.

گفتنی است دور بعدی گفت و گوهای هسته ای بین ایران و گروه 1+5 در سپتامبر سال جاری و همزمان با برگزاری اجلاس سالانه مجمع عمومی ملل متحد در نیویورک به انجام خواهد رسید.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-٠۶-١٣٩٣, ١٠:۵٢

   

پر مبحث ترین ها