سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بوکوحرام ده‌ها تن را در نیجریه قتل عام کرد

بروز شده : ٩-٠۶-١٣٩٣, ٢٢:٢۵    نسخه چاپی    
از جمله کسانی که قتل عام شدند روحانی اصلی شهر و رییس اتحادیه بازرگانان هستند. آن‌ها تهدید کردند هرکسی را که شهر را ترک نکند خواهند کشت.
افراد مسلح متعلق به گروه تروریستی بوکوحرام بنا به گزارش شاهدان عینی اقدام به قتل عام ساکنان شهری در مرز نیجریه با کامرون که طی روزهای اخیر تصرف کرده بودند، کردند.

شبه نظامیان بوکوحرام چند روز پیش در درگیری سختی در شهر "گامبورونگالا" واقع در مرکز کامرون توانستند تاسیسات پلیس و ارتش نیجریه را تصرف کرده و کنترل این شهر را به دست گیرند. این درگیری‌ها سبب فرار هزاران تن از ساکنان این شهر و ورود آن‌ها به مرزهای کامرون شد. ساکنان از ترس حملات بوکوحرام به شهر فوتوکل فرار کردند در حالی‌که به آنها گفته شده بود بوکوحرام تنها نیروهای امنیتی را هدف قرار می دهد.

سیدی کیارینی یکی از ساکنان گامبورو که روز جمعه به فوتوکل فرار کرد گفت: آن‌ها اکنون مردم را کورکورانه می کشند در حالی‌که در ابتدا به طور گزینشی افراد را می‌کشتند.

وی تاکید کرد: از جمله کسانی که قتل عام شدند روحانی اصلی شهر و رییس اتحادیه بازرگانان هستند. آن‌ها تهدید کردند هرکسی را که شهر را ترک نکند خواهند کشت.

همچنین یوسف ساندا از دیگر ساکنان شهر که به فوتوکل فرار کرده گفت: شبه نظامیان در خیابان‌های این شهر با تفنگ و قمه پرسه می‌زنند و ساکنان را قتل عام می‌کنند. آن‌ها وارد خانه‌ها و فروشگاه‌ها شده و دست به غارتگری می‌زنند.

در هفته‌های اخیر شبه نظامیان بوکوحرام توانستند مناطقی را در ایالات شمالی بورنو در نزدیکی مرز با کامرون تصرف کنند.
منبع: ایسنا
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-٠۶-١٣٩٣, ٢٢:٢۵

   

پر مبحث ترین ها