سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

هشدار موگرینی درباره شهرک سازی و رفتار غیرقانونی رژیم صهیونیستی

وزیر خارجه ایتالیا در ماه گذشته نیز ضمن غیرقابل قبول خواندن حملات رژیم صهیونیستی علیه کودکان و ساختمان های سازمان ملل در غزه، تاکید کرده بود با علم بر اینکه باید آتش بس را به یک دیدگاه سیاسی مرتبط کرد، عقیده دارد تنها چشم انداز سیاسی، تشکیل یک دولت فلسطینی است که بتواند در صلح و امنیت زندگی کند.
ˈفدریکا موگرینیˈ وزیر خارجه ایتالیا و نماینده آتی سیاست خارجی اتحادیه اروپا، ضمن هشدار به رژیم صهیونیستی درباره رفتار غیرقانونی و شهرک سازی در بیت الحم، این رژیم را از غصب روستاهای فلسطینی برحذر داشت.

موگرینی در بیانیه ای که روز سه شنبه منتشر شد،افزود : اسراییل باید از اقداماتی که نتیجه معکوس داشته و مانع گفت وگو می شوند، خودداری کند.

در این بیانیه آمده است: تصمیم اسراییل در سرزمین های اشغالی مبنی بر غصب 5 روستای فلسطینی با قصد احتمالی شهرک سازی های جدید در منطقه بیت الحم، مانع گفت و گو برای صلح می شود. شهرک سازی ها نه تنها از نظر حقوق بین المللی غیر قانونی است بلکه مانعی برای صلح و دورنمای تشکیل دو دولت است و ایتالیا به همراه سایر شرکای اروپایی همواره طرفین را از انجام اقدامات یکجانبه مانند اقدام کنونی اسراییل برحذر داشته است.

موگرینی افزود: در شرایط کنونی و پس از جنگ خونین غزه، باید برای بهبود روند صلح و رسیدن به یک راه حل واقعی تلاش کرد. بنابراین هر اقدامی باید مناسب با تقویت گفت وگوها با محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان فلسطین باشد و راه مذاکرات را که دشوار اما اجتناب ناپذیر است، پیمود.

به عقیده وزیر خارجه ایتالیا، توافق برای آتش بس در غزه برمبنای پیشنهاد مصر، باید راه را برای مذاکرات سیاسی که به حل درگیری ها در خاورمیانه منجر شود، باز کند.
وی به تازگی و پس از اعلام آتش بس در غزه گفت: پس از گذشت 7 هفته، امیدوارم توافقی که انجام شد، همان دگرگونی باشد که ما انتظار آن را داشتیم و برای انجام آن به همراه سایر کشورها تلاش کردیم.

به گزارش ایرنا، وزیر خارجه ایتالیا در ماه گذشته نیز ضمن غیرقابل قبول خواندن حملات رژیم صهیونیستی علیه کودکان و ساختمان های سازمان ملل در غزه، تاکید کرده بود با علم بر اینکه باید آتش بس را به یک دیدگاه سیاسی مرتبط کرد، عقیده دارد تنها چشم انداز سیاسی، تشکیل یک دولت فلسطینی است که بتواند در صلح و امنیت زندگی کند.

موگرینی گفت: مهم این است یک دولت وحدت ملی در فلسطین شکل گیرد که مورد قبول همه فلسطینیان باشد و توان تضمین شرایط بهتر زندگی را در داخل مرزهایش داشته باشد و بتواند به عنوان یک مخاطب قرار گیرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-٠۶-١٣٩٣, ١٧:٢۶

   

پر مبحث ترین ها