سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آمریکا ۳۵۰ نیروی نظامی دیگر به بغداد می‌فرستد

در بیانیه‌ای از سوی کاخ سفید، ۱۱ شهریور (به وقت محلی)، آمده «رئیس‌جمهوری دستور داده است، وزارت دفاع به درخواست وزارت خارجه، برای حمایت از تاسیسات دیپلماتیک و کارکنان [آمریکایی] ۳۵۰ پرسنل نظامی دیگر به بغداد، عراق، بفرستد».
ساعاتی پس از آنکه گروه تروریستی داعش، ویدئویی سربریدن دومین خبرنگار امریکایی را منتشر کرد، کاخ سفید اعلام کرد باراک اوباما دستور اعزام ۳۵۰ نیروی نظامی دیگر را برای حفاظت از منافع و کارکنان آن کشور به بغداد، صادر کرده است.

داعش روز سه شنبه، ۱۱ شهریور، ویدئویی روی اینترنت منتشر کرد که حاکی از بریدن سر استیون ساتلوف، روزنامه‌نگار آمریکایی، است. این دومین ویدئو از این دست، پس از ویدئوی جیمز فولی است که داعش طی دو هفته منتشر می‌کند.

در ویدئوی منتشر شده تازه شخصی که نقاب به چهره زده و گزارش‌ها حاکی‌ست، احتمالا همان کسی است که جیمز فولی، خبرنگار اول را دو هفته بیش سر بریده بود، تهدید کرده است دیوید هینز، گروگان بریتانیایی را نیز سر ببرد.

فولی در سال ۲۰۱۲ و ساتلوف در سال ۲۰۱۳، هر دو هنگام انجام فعالیت حرفه‌ای خود در سوریه، ربوده شده بودند.

نیروهای آمریکایی در حمایت از ارتش عراق، پیش‌مرگه‌های کرد و گروه های مردمی شیعه، که مشغول انجام حملاتی زمینی علیه داعش هستند، عملیات هوایی انجام داده است.

عملیات مشترک به شکسته شدن محاصره کوه‌های سنجار از سوی داعش، و طی روزهای گذشته محاصره آمرلی و سلیمان بیک، علیه ترکمان‌ها انجامیده است.

همچنین این عملیات ها موجب باز پس گیری سد موصل از داعش شده است.

در بیانیه‌ای از سوی کاخ سفید، ۱۱ شهریور (به وقت محلی)، آمده «رئیس‌جمهوری دستور داده است، وزارت دفاع به درخواست وزارت خارجه، برای حمایت از تاسیسات دیپلماتیک و کارکنان [آمریکایی] ۳۵۰ پرسنل نظامی دیگر به بغداد، عراق، بفرستد».

در این بیانیه همچنین آمده است که باراک اوباما در سفر خود به استونی برای شرکت در نشست سران کشورهای عضو پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو، «با هم‌پیمانان در ناتو برای انجام کنش‌هایی بیشتر علیه 'داعش' و برای گسترش ائتلافی جهانی که راهکاری جامع را جهت حفاظت از مردم ما و حمایت از متحدانمان در مبارزه علیه 'داعش' در بر گیرد، مشورت می‌کند».

نشست دو روزه ناتو در ولز از پنج‌شنبه آغاز می‌شود.

خبرگزاری فرانسه از قول سخنگوی وزارت دفاع آمریکا می‌گوید نیروهای جدید، به پرسنل نظامی که پیشتر در ۱۵ و ۳۰ ژوئن به عراق برای ایجاد امنیت دیپلماتیک اعزام شده بودند، اضافه شده، شمار آنها را به حدود ۸۲۰ نفر می‌رساند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-٠۶-١٣٩٣, ١١:۴۴

   

پر مبحث ترین ها