سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تشکیل شاخه القاعده در شبه‌قاره هند

رهبر القاعده در این نوار ویدیوئی که به زبانی آمیخته از عربی و اردو سخن می‌گوید بار دیگر با ملا عمر، رهبر طالبان افغانستان، اعلام بیعت کرده و گفته است که شاخه هندی القاعده، "پرچم جهاد" را در آسیای شرقی به اهتزاز در می‌آورد.
ایمن ظواهری، رهبر القاعده، در یک پیام ویدئویی از تشکیل شاخه این گروه در شبه‌ قاره هند خبر داد.

به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس،ایمن الظواهری، رهبر القاعده در این نوار ویدیوئی که به زبانی آمیخته از عربی و اردو سخن می‌گوید بار دیگر با ملا عمر، رهبر طالبان افغانستان، اعلام بیعت کرده و گفته است که شاخه هندی القاعده، "پرچم جهاد" را در آسیای شرقی به اهتزاز در می‌آورد.
الظواهری از "امت" اسلامی خواسته است "در مقابل دشمنان به جنگ متوسل شوند تا سرزمین اسلامی را آزاد کنند، استقلال آن را باز یابند و خلافت اسلامی را احیا کنند".

به گزارش ایسنا، القاعده پیش‌تر در پاکستان فعال بوده است. شاخه این گروه در سال ۱۹۸۸ در پیشاور پاکستان تاسیس شد. در مناطق قبیله‌ای در مرز افغانستان و پاکستان، شناخته‌شده‌ترین پایگاه‌های القاعده قرار دارد. گروه‌های هم‌پیمان القاعده در پاکستان، "لشکر جنگوی" و "لشکر طیبه" هستند. شبکه حقانی و سایر گروه‌های طالبان پاکستان نیز از متحدان القاعده هستند. جنبش اسلامی ازبکستان هم مانند القاعده در مناطق مرزی پاکستان پناه گرفته است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-٠۶-١٣٩٣, ١۶:۵٣

   

پر مبحث ترین ها