سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

راه اندازی پلیس داعش برای جلوگیری از اختلاط زنان و مردان

تعدادی از زنان و دختران فرماندهی یگان پلیس امر به معروف و نهی از منکر زنان را برعهده گرفته اند. این پلیس توسط داعش ایجاد شده و ماموریت آن نظارت بر رفتار زنان در خیابان های شهر الرقه سوریه (پایتخت داعش) است.
یک روزنامه چاپ لندن در گزارشی به جزئیات پیوستن شماری از دختران انگلیسی به داعش و راه اندازی پلیس امر به معروف و نهی از منکر توسط این گروه تندرو پرداخت.

به نقل از روزنامه ساندی تلگراف، تعداد شهروندان انگلیسی که در جنگ سوریه حضور دارند حدود 500 نفر برآورد می شود که بخشی از آنها زنان و دختران هستند.
ساندی تلگراف افزود: تعدادی از زنان و دختران فرماندهی یگان پلیس امر به معروف و نهی از منکر زنان را برعهده گرفته اند. این پلیس توسط داعش ایجاد شده و ماموریت آن نظارت بر رفتار زنان در خیابان های شهر الرقه سوریه (پایتخت داعش) است.

راه اندازی پلیس داعش برای جلوگیری از اختلاط زنان و مردان / دختران انگلیسی پلیس امربه معروف ایجاد کردند
این پلیس "گردان های الخنساء" نام گرفته و دارای شعبه هایی در مناطق و روستاهای استان الرقه سوریه است.

هر کدام از این دختران و زنان عضو پلیس داعش، حقوق ماهانه به مبلغ 25 هزار لیره سوریه (164 دلار ) دریافت می کنند.
وظیفه این دختران نظارت بر رفتار عمومی، اجرای قوانین اسلامی و بازرسی زنان نقاب دار در بازرسی ها برای شناسایی هویت آنها ذکر شده است.
"میلانی اسمیث" پژوهشگر در مرکز بین المللی تحقیقات افراط گرایی در بریتانیا گفت: این نیروی پلیس برای اجرای شریعت اسلامی است. این نیرو برای تحمیل قوانین داعش است. معتقدیم که این نیروی پلیس متشکل از دخترانی از انگلیس و فرانسه است. به دختران انگلیسی در داعش نقش های مهمی داده شده زیرا آنها بیش از دیگر دختران به اجرای دستورات داعش متعهد هستند.

این نیروی پلیس زنانه با نام پلیس امر به معروف و نهی از منکر در شهر و مناطق مختلف گشتی هایی را برقرار کرده است تا حرکت مردم را تحت نظارا بگیرد و با هر گونه اختلاط میان زنان و مردان مقابله کند.
اسمیث گفت: دختران انگلیسی در اجرای قوانین داعش بسیار جدی هستند به همین دلیل 4 نفر از این دختران برای فعالیت در واحد پلیس انتخاب شدند.
وی افزود: رفتن زنان برای جهاد راحت تر از مردان شده است به دلیل اینکه کسی به آنها شک نمی کند.

در این گزارش همچنین آمده است: دو روزنامه نگار آمریکایی به نام های جیمز فولی و استیفن اسوتلوف توسط داعش در صحرای الرقه سربریده شده اند.
همچنین این احتمال وجود دارد که با شناسایی هویت این زنان انگلیسی عضو داعش، هویت قاتل انگلیسی دو روزنامه نگار آمریکایی مشخص شود. اعتقاد بر این است که قاتل این دو روزنامه نگار، از اهالی لندن یا جنوب شرقی انگلیس است.

براساس تحقیقات مرکز بین المللی بررسی های افراط گرایی و خشونت سیاسی در بریتانیا، دختر 20 ساله انگلیسی به نام "اقصی محمود" نقش محوری را در پلیس داعش ایفا می کند. همچنین هویت سه زن انگلیسی دیگر نیز شناسایی شده است.
این مرکز، اطلاعات مربوط به 25 دختر انگلیسی را که به سوریه سفر کرده اند شناسایی کرده است. اکثر این دختران 18 تا 24 ساله هستند. دهها نفر از دختران انگلیسی هم در حال تلاش برای به دست آوردن اطلاعات درباره راه های پیوستن به داعش هستند.

به گزارش عصرایران، خانم "اقصی محمود" با کنیه "ام لیث" یکی از دختران انگلیسی داعش است که در مدرسه خصوصی در انگلیس تحصیل کرد و قصد داشت یک پزشک شود. او از این نام مستعار در پیام های اینترنتی اش استفاده می کند.
برخی از دختران انگلیسی نیز تهدیداتی را در توئیتر منتشر کرده اند. از جمله این افراد "خدیجه داری" از منطقه لوشام در جنوب لندن است که با انتشار نوشته ای در توئیتر از سربریده شدن خبرنگار آمریکایی اظهار شادمانی کرد.

وی نوشت: من اولین کسی خواهم بود که در سوریه، غربی ها را سر می برم.
"سالی جونز" 45 ساله از منطقه "کینت" برتیانیا که به اسلام گرویده و به نام "ام حسین" معروف است نیز در توئیتر نوشت: همه آنچه که مسیحی ها نیاز دارند یک چاقوی تیز است که سر آنها را ببرد. به اینجا بیایید تا چنین کاری را با شما انجام بدهم.
telegram 19dey.com

تگها: داعش, پلیس زنان, اختلاط زنان و مردان, شهر الرقه سوریه

شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-٠۶-١٣٩٣, ١٨:٣۶

   

پر مبحث ترین ها