سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

هلاکت یکصد بوکوحرامی در مرز کامرون و نیجریه

نیروهای دفاعی کامرون با پاسخ به این حملات خمپاره ای، مواضع گروه تروریستی بوکوحرام را هدف قرار دادند که به کشته شدن بیش از یکصد نفر از اعضای این گروه منجر شد.
دولت کامرون اعلام کرد که ارتش این کشور بیش از یکصد عضو گروه تروریستی ˈبوکوحرامˈ را به هلاکت رسانده است.


به گزارش خبرگزاری 'فرانسه'، 'عیسی تچیرومه بکری' سخنگوی دولت کامرون دیروز (دوشنبه) در بیانیه ای گفت: ارتش کامرون در عملیات شنبه گذشته علیه تروریستهای بوکوحرام در شمال این کشور، توانست ضربات مهلکی به این گروه وارد کند.

بر اساس بیاینه دولت کامرون، جنگجویان بوکوحرام در آن روز دو خمپاره به سوی شهرک 'فوتوکل' در شمالی ترین نقطه کامرون و هم مرز با نیجریه شلیک کردند، اما تلفاتی برای ارتش به همراه نداشته است.

این بیانیه افزود: نیروهای دفاعی کامرون با پاسخ به این حملات خمپاره ای، مواضع گروه تروریستی بوکوحرام را هدف قرار دادند که به کشته شدن بیش از یکصد نفر از اعضای این گروه منجر شد.

بر اساس اعلام دولت کامرون، بوکوحرام مجبور به عقب نشینی از نقاط مرزی به سوی شهر 'گامبورو نگالا' نیجریه شد که در هفته گذشته تصرف کرده بود.

بر اساس این گزارش، تنها یک پل شهر گامبورو نگالا را از شهر فوتوکل در کامرون جدا می کند.

در روزهای اخیر، شمار زیادی از ساکنان شهرهای مرزی نیجریه در شمال شرقی این کشور که به تصرف بوکوحرام درآمده ، از مرز عبور کرده و به کامرون گریخته اند.

منبع: ایرنا
telegram 19dey.com

تگها: بوکوحرام, خمپاره, کشته

شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-٠۶-١٣٩٣, ١٠:٣٨

   

پر مبحث ترین ها