سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

افغانستان: شهروندان افغان به گروه داعش پیوسته‌اند

این افراد به صورت فردی در جنگ عراق شرکت کرده‌اند و انگیزه‌شان اعتقادات مذهبی آنهاست.
به دنبال پخش خبر دستگیری شهروندان افغان در ایران به اتهام تلاش برای پیوستن به گروه داعش در ایران، دولت افغانستان تایید کرده که شماری از شهروندان افغانستان به این گروه پیوسته‎اند.

سراج‌الدین سراج، معاون سخنگوی وزارت خارجه افغانستان به بی‌بی‌سی گفت که تکذیب نمی‌کند که شماری از شهروندان افغان مانند شهروندان شماری دیگر از کشورها، به داعش در عراق ملحق شده‌اند.

او افزود که این افراد به صورت فردی در جنگ عراق شرکت کرده‌اند و انگیزه‌شان اعتقادات مذهبی آنهاست.

معاون سخنگوی وزارت خارجه افغانستان شمار این افراد را مشخص نکرد و نگفت از چه طریقی به عراق رفته‌اند.

پیشتر عبدالرضا فضلی، وزیر کشور، گفته بود تعدادی از شهروندان افغان که شمار آنها اعلام نشده، به همراه شهروندان پاکستانی که قصد داشتند از طریق ایران به عراق بروند و به دولت اسلامی بپیوندند، دستگیر شده‌اند.

معاون سخنگوی وزارت خارجه افغانستان گفت که این خبر را از طریق منابع رسانه‌ای دریافت کرده، اما تا حال از طریق منابع رسمی این موضوع تایید نشده است.

او افزود که این خبر مبهم است، چرا که مشخص نیست دستگیر شدگان چند تن هستند، از کجا آمده بودند و به کجا می‌رفتند.

قبلاً فردی که خود را از فرماندهان حزب اسلامی به رهبری گلبدین حکمتیار معرفی می‌کرد، به جان سپمسون، سردبیر امور جهانی بی‌بی‌سی در بغلان در شمال افغانستان گفته بود که این حزب با گروه دولت اسلامی ارتباط دارد. با اینهمه، هارون زرغون، سخنگوی حزب اسلامی در پاکستان در ارتباط با رسانه‌ها، این ادعا را تکذیب کرد.

منبع: بی بی سی
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-٠۶-١٣٩٣, ١۵:٣٨

   

پر مبحث ترین ها