سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئیس دستگاه پلیس مخفی آمریكا استعفا داد

یك فرد معترض ۱۹ سپتامبر تا اعماق ساختمان محل زندگی «باراك اوباما» رییس‌جمهوری آمریكا و خانواده‌اش نفوذ کرد که حادثه‌ای کم سابقه در نقض امنیت کاخ سفید به شمار می‌رود.
«جولیا پیرسون» رئیس دستگاه پلیس مخفی آمریكا از سمت خود استعفا داد.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، استعفای پیرسون یک روز پس از پاسخ وی به پرسش‌هایی اعضای کمیته تخصصی کنگره درباره نقض شرایط امنیتی کاخ سفید صورت گرفت.
وی که طی هفته‌های اخیر با انتقاد شدید کنگره رو‌به‌رو شده بود، اذعان كرد که در طرح خود برای حفظ امنیت در کاخ سفید شکست خورده است.

به گزارش بی‌بی‌سی، «جوزف کلنسی» یک مامور ویژه که پیش از این مسئول بخش حفاظت از ریاست‌جمهوری بود، به عنوان جانشین پیرسون منصوب شده است.
بر اساس این گزارش، یك فرد معترض ۱۹ سپتامبر تا اعماق ساختمان محل زندگی «باراك اوباما» رییس‌جمهوری آمریكا و خانواده‌اش نفوذ کرد که حادثه‌ای کم سابقه در نقض امنیت کاخ سفید به شمار می‌رود.

«جه جانسون» وزیر امنیت داخلی آمریکا در بیانیه‌ای اعلام كرد: «جولیا پیرسون استعفانامه خود را تسلیم کرد و من آن را پذیرفتم. از خدمات ارزنده ۳۰ ساله وی به سرویس مخفی و به کشور قدردانی می‌کنم.»
«جاش ارنست» سخنگوی کاخ سفید گفت که اوباما هم از پیرسون به دلیل خدمات طولانی‌اش قدردانی کرده است.

به گزارش ایلنا، به گفته ارنست علت استعفای پیرسون این بود که وی تصور می کرد بهترین منافع سازمان پلیس مخفی با این اقدام تامین می‌شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-٠٧-١٣٩٣, ١١:۵۵

   

پر مبحث ترین ها