سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نتانیاهو: ایران نباید سانتریفیوژ داشته باشد

اسرائیل و واشنگتن "رویکرد متفاوتی نسبت به خود تسلیحات هسته‌ای و قابلیت دستیابی به آنها در زمان کوتاه دارند."
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در اظهاراتی خلاف واقع و مضحک ضمن بیان اینکه ایران نیازی به غنی‌سازی اورانیوم ندارد مدعی شد که سانتریفیوژ تنها برای ساخت بمب هسته‌ای بکار می‌رود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، در گفتگو با رادیو ان‌پی‌آر گفت که اسرائیل و واشنگتن "رویکرد متفاوتی نسبت به خود تسلیحات هسته‌ای و قابلیت دستیابی به آنها در زمان کوتاه دارند."

وی در ادامه با اشاره به اینکه توافقنامه هسته‌ای مقبول از نظر اسرائیل توافقنامه‌ای است که در آن هیچ ظرفیت غنی‌سازی و هیچ سانتریفیوژی نداشته باشد، مدعی شد: "ایران [به غنی‌سازی] نیازی ندارد زیرا اکنون 17 کشور در جهان وجود دارند که دارای انرژی هسته‌ای صلح‌آمیز هستند اما سانتریفیوژ ندارند. سانتریفیوژها تنها برای ساختن یک چیز به کار می‌روند: مواد سطح تسلیحاتی."

نتانیاهو در ادامه گفت: "امیدوارم که توافق هسته‌ای تا جای ممکن به موضع ما نزدیک باشد."

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی درباره پذیرش توافق احتمالی بین ایران و شش قدرت جهانی گفت: "بستگی به این دارد که چگونه باشد. من اغلب گفته‌ام، و شنیده‌ام که رئیس‌جمهور [اوباما] نیز همین را گفته است که عدم توافق بهتر از توافق بد است. و توافقی که به ایران ظرفیت دستیابی به تسلیحات هسته‌ای در مدت کوتاهی را بدهد توافقی بسیار بد است."
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-٠٧-١٣٩٣, ٢١:۴٠

   

پر مبحث ترین ها