سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اعتراف جان مک کین به رابطه با گروه تروریستی داعش

پیش از این فاش شده بود که در جریان سفر ماه مه سال 2013 مک کین به سوریه و دیدار او با تروریست ها، ابو بکر البغدادی خلیفه داعش نیز در مذاکرات و جلسات مشترک با این سناتور آمریکایی و رقیب اوباما در انتخابات ریاست جمهوری سال 2008، حضور داشته است.
جان مک کین سناتور تندوری آمریکایی در گفتگو با شبکه تلویزیونی فاکس نیوز آمریکا به داشتن ارتباط قوی با داعش و سایر گروههای تروریستی در سوریه اعتراف کرد.

به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری العالم، پایگاه اینترنتی میدل ایست آنلاین به نقل از ناظران آمریکایی نوشت: صحیح نیست که مک کین در برنامه زنده تلویزیونی اینگونه سخن بگوید.

آنان افزودند: آنچه این سناتور آمریکایی که به ایده های افراطی معروف است، گفت، مانند اشتباه لفظی است به ویژه وقتی گفت با اعضای داعش دیدار کرده است و آنان را به خوبی می شناسد.
مک کین، سناتور تندروی جمهوریخواهان در مجلس سنا، در پاسخ به سخن راند پل سناتور آمریکایی درباره ارتباطش با گروه های تروریستی در سوریه خاطرنشان کرد، آیا پل به سوریه رفته و با داعش و افراد مسلح دیدار کرده است، خیر. این به گفته برخی، نشان می دهد وی با آنان دیدار کرده است.

وی در ادامه مصاحبه درباره ارتباطش با گروه های تروریستی گفت: من آنان را می شناسم و بر خلاف پل با آنان همواره در تماسم.
بنابراین گزارش، پیش از این فاش شده بود که در جریان سفر ماه مه سال 2013 مک کین به سوریه و دیدار او با تروریست ها، ابو بکر البغدادی خلیفه داعش نیز در مذاکرات و جلسات مشترک با این سناتور آمریکایی و رقیب اوباما در انتخابات ریاست جمهوری سال 2008، حضور داشته است.

با وجود این که گفته می شود مک کین از مهمترین هواداران مداخله نظامی آمریکا در سوریه برای مقابله با داعش است، اما گفت و گوی تلویزیونی وی با واکنش هایی در جامعه آمریکا همراه بوده است.
تحلیلگران سیاسی تاکید می کنند که دولت آمریکا جدی ترین حامی داعش است و درحالی ادعای مبارزه با داعش را مطرح می کند که جدیدترین سلاح ها را دراختیار آنان قرار داده است.

منبع: واحد مرکزی خبر
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-٠٧-١٣٩٣, ٠٠:٢١

   

پر مبحث ترین ها