سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نقض آتش‌بس در اوکراین

استقلال‌طلبان و دولت اوکراین در این تاریخ یعنی 5 سپتامبر، با وساطت روسیه و بلاروس، در «مینسک» گرد هم آمدند و بر سر آتش‌بس به توافق رسیدند.
در خون‌بارترین درگیری‌ها میان ارتش اوکراین و استقلال‌طلبان پس از امضای قرارداد آتش‌بس، ۱۲ استقلال‌طلب کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی هاآرتص، درگیری‌های 24 ساعت اخیر میان نیروهای دولتی و استقلال‌طلبان شرق اوکراین، 14 کشته بر جای گذاشت.

به گفته «آندری لیسنکو» سخنگوی ارتش اوکراین، درگیری‌های منجر به کشته شدن 12 استقلال‌طلب، در اطراف فرودگاه دونتسک روی داده است؛ آقای سخنگو اما از ارائه آمار از محل دقیق و نحوه کشته شدن 2 سرباز اوکراینی در 24 ساعت اخیر خودداری کرد.

وی در خصوص کشته شدن نیروهای استقلال‌طلب گفت: «12 (جدایی‌طلب) در حین حمله‌ها کشته شدند و این بزرگ‌ترین خسارت (جانی) برای شورشیان از 5 سپتامبر بود.»

استقلال‌طلبان و دولت اوکراین در این تاریخ یعنی 5 سپتامبر، با وساطت روسیه و بلاروس، در «مینسک» گرد هم آمدند و بر سر آتش‌بس به توافق رسیدند.

در روزهای اخیر اما، این آتش‌بس دست‌خوش نقض‌های مکرر شد، عمده‌ترین درگیری‌ها در محل کشته شدن همین 12 استقلال‌طلب یعنی شهر دونتسک گزارش شده است.

نظامیان اوکراینی که می‌گویند در فرودگاه این شهر تحت محاصر قرار دارند، شهر دونتسک را گلوله باران می‌کنند. «لوران اتین» 38 ساله، کارمند سوئیسی صلیب سرخ یکی از کشتگان این گلوله‌باران بود.

اتحادیه اروپا و صلیب سرخ روز چهارشنبه با انتشار بیانیه‌های جداگانه‌ای نسبت به ادامه گلوله‌باران دونتسک و کشته شدن این این امدادگر اظهار نگرانی کرده بودند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-٠٧-١٣٩٣, ٢٠:٢۵

   

پر مبحث ترین ها