سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

قربانیان ابولا از مرز 4000 نفر گذشت

«دیوید نابارو»، نماینده ویژه سازمان ملل متحد که روند مقابله با ابولا را پیگیری می‌کند، هشدار داده است که اگر تقریبا تمام کشورها علیه ابولا بسیج نشوند ممکن است جهان تا ابد گرفتار این بیماری باشد.
سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرد: تعداد افرادی که در ارتباط با ابولا جان خود را از دست داده‌اند از 4000 نفر فراتر رفته است.

«دیوید نابارو»، نماینده ویژه سازمان ملل متحد که روند مقابله با ابولا را پیگیری می‌کند، هشدار داده است که اگر تقریبا تمام کشورها علیه ابولا بسیج نشوند ممکن است جهان تا ابد گرفتار این بیماری باشد. پیش از این سازمان ملل متحد خواهان اختصاص حدود یک میلیارد دلار منابع مالی برای مقابله با بحران شیوع ابولا شده بود اما اعلام شده که تاکنون تنها یک چهارم این مبلغ تامین شده است.

براساس گزارش‌ها، سه کشور گینه، لیبریا و سیرالئون بدترین وضعیت را بین کشورهای درگیر با ابولا دارند و تازه‌ترین داده‌ها نشان می‌دهد که تنها در این سه کشور، 4024 مورد مرگ افرادی گزارش شده که یا به ابولا مبتلا بودند و یا مشکوک به ابتلا بوده‌اند. هشت مورد از مرگ افراد در ارتباط با ابولا در سنگال و یک مورد هم در آمریکا ثبت شده است.

به گزارش ایسنا، بنابر گزارش بی‌بی‌سی، در مجموع تاکنون 8399 مورد ابتلا یا مشکوک به ابتلا به ابولا ثبت شده که بیشتر آنها در غرب آفریقا بوده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-٠٧-١٣٩٣, ٠٢:٠٠

   

پر مبحث ترین ها