سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

عناصر داعش به روش صدام می جنگند

به نظر می‌رسد که این مشورت به عناصر داعش از سوی برخی افسرانی صورت گرفته است که در دوران رژیم بعث در ارتش بودند؛ زیرا صدام این روش را در جنگی که بعدا با نام جنگ دوم خلیج فارس معروف شد، استفاده کرده بود.
مشاور نظامی وزارت دفاع عراق تأکید کرد که عناصر داعش برای مقابله با حملات هوایی، از روش رژیم صدام دیکتاتور معدوم این کشور استفاده می کنند.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، ژنرال "محمد العسکری" گفت: عناصر گروه تروریستی داعش برای مقابله با حملات هوایی، تاکتیک جدیدی را به کار گرفته‌اند؛ و با سوزاندن ده‌ها تایر خودرو و آتش زدن کانالهای پر شده از نفت، سعی می‌کنند هواپیماها را با ستون های دود منحرف، و دیدن اهداف زمینی را ناممکن کنند.

وی افزود: به نظر می‌رسد که این مشورت به عناصر داعش از سوی برخی افسرانی صورت گرفته است که در دوران رژیم بعث در ارتش بودند؛ زیرا صدام این روش را در جنگی که بعدا با نام جنگ دوم خلیج فارس معروف شد، استفاده کرده بود.

این مشاور نظامی عراقی خاطرنشان کرد: این تاکتیک در آن دوران هم موفقیت آمیز نبود و نتوانست جنگنده‌های ائتلاف را از ویران کردن ماشین جنگی عراق باز دارد؛ این درحالی بود که صدام چندین چاه نفت را به آتش کشید، و این چاه‌ها چندین ماه در حال سوختن بودند، و به دلیل گستردگی این آتش سوزی‌ها، ابرهایی از دود به آسمان کشورهای همسایه رسید.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-٠٧-١٣٩٣, ١٠:١١

   

پر مبحث ترین ها