سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بیانیه آمريکا درباره دیدار کری و ظریف

وزیر خارجه سپس به پاریس سفر خواهد کرد و در آنجا با "لوران فابیوس" وزیر خارجه فرانسه و "سرگئی لاوروف" وزیر خارجه روسیه و دیگر شرکای ما دیدار خواهد کرد.
وزارت خارجه آمریکا با صدور بیانیه‌ای از سفر وزیر خارجه آمریکا به اروپا و خاورمیانه و حضور وی در نشست سه جانبه با حضور مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و وزیر خارجه ایران در وین خبر داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، وزارت خارجه آمریکا از سفر آتی "جان کری" به اروپا و خاورمیانه و حضور وی در نشست سه جانبه با حضور "کاترین اشتون" و "محمد جواد ظریف" در وین در پانزدهم اکتبر(۲۳ مهر) خبر داد.

در این بیانیه آمده است: در روز دوازدهم اکتبر جان کری وزیر خارجه برای حضور در اجلاس بازسازی غزه راهی قاهره خواهد شد. وزیر خارجه در این اجلاس به مقامات اتحادیه اروپا، سازمان ملل، اتحادیه عرب و دیگر وزرای خارجه کشورهای دیگر برای حمایت از بازسازی و پشتیبانی بشردوستانه به نفع فلسطینی‌هایی که در غزه زندگی می کنند، ملحق خواهد شد. حضور وی در این اجلاس در راستای تعهد یکصد و هجده میلیون دلاری آمریکا برای پشتیبانی از غزه است که در ماه سپتامبر اعلام شده است.

وزیر خارجه سپس به پاریس سفر خواهد کرد و در آنجا با "لوران فابیوس" وزیر خارجه فرانسه و "سرگئی لاوروف" وزیر خارجه روسیه و دیگر شرکای ما دیدار خواهد کرد.

در پایان جان کری در روز پانزدهم اکتبر برای حضور در دیدار سه جانبه با حضور خانم اشتون مسئوول سیاستگذاری خارجی اتحادیه اروپا و ظریف وزیر خارجه ایران به عنوان بخشی از مذاکرات فراگیر اتمی ایران، راهی وین پایتخت اتریش خواهد شد.

این دیدار در ادامه دو دیدار سه جانبه ای که پیشتر در نیوریورک و در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل برگزار شد و بخشی از مذاکرات بین ایران، اتحادیه اروپا و گروه پنج به علاوه یک محسوب می شود.

در راستای آمادگی ها برای برگزاری این دیدار سه جانبه، "ویلیام برنز"، "وندی شرمن" معاونان وزیر خارجه و "جیک سولیوان" مشاور ارشد وزیر خارجه همراه با تیم مذاکره کننده آمریکا روز چهاردهم اکتبر دیدارهایی دوجانبه با ایران در وین برگزار خواهند کرد.

"هلگا اشمید" معاون مسئوول سیاستگذاری خارجی اتحادیه اروپا و تیم کارشناسان وی نیز به این مذاکرات ملحق خواهند شد. اسامی تیم مذاکره کننده آمریکا به زودی منتشر خواهد شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-٠٧-١٣٩٣, ١١:٠٨

   

پر مبحث ترین ها