سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

«ابولا» اوباما را خانه نشین کرد

اوباما متعهد شد تلاش ها به منظور متوقف کردن شیوع این بیماری را با اتخاذ تدابیر سخت گیرانه تر در بیمارستان ها در آمریکا افزایش دهد.
کاخ سفید اعلام کرد کرد که باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا برنامه سفر امروز پنجشنبه خود را به چند ایالت، به منظور نظارت بر فعالیت های مبارزه با بیماری ابولا لغو کرده است.

پایگاه خبری شبکه العالم به نقل از رویترز اعلام کرد: اوباما قرار بود در رود آیلند و نیویورک در باره اقتصاد سخنرانی و به منظور جمع آوری کمک برای حزب دمکرات تلاش کند.

رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه نیز به همین دلیل برنامه های مسافرتی خود را لغو کرده بود.
اوباما روز چهارشنبه هشدار داد که بیماری ابولا در صورتی که در غرب آفریقا مهار نشود ممکن است در سطح جهانی شیوع پیدا کند.

"تاکنون دست کم چهار هزار نفر در کشورهای مختلف جان خود را براثر ابتلا به ابولا ازد ست داده اند"
وی پس از نشستی در کاخ سفید با حضور مشاوران ارشد خود در بخش بهداشت گفت: «من کاملا به توان خودمان برای جلوگیری از شیوع خطرناک این بیماری در آمریکا اطمینان دارم ولی اگر این بیماری در غرب آفریقا از کنترل خارج شود، کار ما دشوارتر خواهد شد. اگر چنین شود، این بیماری در سطح جهانی شیوع پیدا خواهد کرد.

اوباما متعهد شد تلاش ها به منظور متوقف کردن شیوع این بیماری را با اتخاذ تدابیر سخت گیرانه تر در بیمارستان ها در آمریکا افزایش دهد.
تاکنون مرگ یک فرد 42 ساله براثر ابتلا به بیماری ابولا در ایالت تگزاس آمریکا گزارش شده است.

به گزارش نامه نیوز، توماس اریک دانکن، که در لیبریا به ویروس ابولا آلوده شد در بیمارستانی در شهر دالاس با داروهای آزمایشی تحت مداوا بود.
ابتلا دو پرستار زن که از این مرد مراقبت می کردند نیز تایید شده است.

ابولا بیش از همه در سه کشور سیرالئون، لیبریا و گینه در آفریقا شیوع پیدا کرده است. بنا بر داده‌های سازمان بهداشت جهانی، از زمان آغاز همه‌گیر شدن این بیماری دست کم 8 هزار و 300 نفر به آن مبتلا شده‌اند که از این تعداد بیش از چهار هزار ، از جمله بیش از ۱۰۰ نفر از کارکنان بخش بهداشت و درمان، جان خود را از دست داده‌اند.
telegram 19dey.com

تگها: اوباما, سفر, لغو, ابولا

شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-٠٧-١٣٩٣, ١٣:۴۶

   

پر مبحث ترین ها