سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حوثی‌ها پایگاه مهم القاعده در یمن را تصرف کردند

در این درگیری که پس از حمله نیروهای القاعده به کاروان بزرگ خودروهای کمیته های مردمی به هنگام بازگشت از استان «ذمار» واقع شد، 15 نفر از هردو طرف کشته شدند.
منابع نزدیک به جنبش انصارالله از تصرف منطقه المناسح در استان بیضاء به عنوان مهم ترین پایگاه القاعده در یمن خبر دادند.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری الیمن السعید، این منابع اعلام کردند که کمیته های مردمی روز پنج شنبه توانستند وارد منطقه 'المناسح' به عنوان مهم ترین پایگاه تروریست های القاعده در یمن شوند.

براساس این گزارش، کمیته های مردمی بدون مواجهه با هیچ گونه مقاومتی از سوی تروریست های القاعده وارد این منطقه شدند و تروریست ها به سایر مناطق استان البیضاء فرار کردند.

منابع محلی همچنین از درگیری شدید میان کمیته های مردمی جنبش انصارالله و نیروهای القاعده که پنج شنبه شب در منطقه العرش استان بیضاء رخ داد، خبر دادند.

به گفته منابع مزبور، در این درگیری که پس از حمله نیروهای القاعده به کاروان بزرگ خودروهای کمیته های مردمی به هنگام بازگشت از استان «ذمار» واقع شد، 15 نفر از هردو طرف کشته شدند.

بنا بر گزارش برخی منابع خبری ، دولت عربستان به منظور تضعیف و ناتوان ساختن شیعیان حوثی طرفدار ایران و جلوگیری از دستیابی بیشتر آنها به قدرت، عوامل علی عبدالله صالح، دیکتاتور سابق ، در جنوب این کشور را برای تحرکات تجزیه طلبانه بسیج کرده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-٠٧-١٣٩٣, ١٠:١۶

   

پر مبحث ترین ها