سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حمله شیمیایی داعش به کوبانی

بروز شده : ١-٠٨-١٣٩٣, ٠٨:١٨    نسخه چاپی    
این بیماری‌ها توسط یک کمیته ویژه پزشکی در حال بررسی است و بعد از ارائه گزارش توسط این کمیته نتایج به اطلاع عموم خواهد رسید.
رییس شورای دادگاه های عمومی کوبانی از بروز بیماری های پوستی و عوارض داخلی غیر طبیعی در منطقه، بعد از استفاده عناصر داعش از سلاح شیمیایی و میکروبی خبر داد.

به گزارش ایسنا، فرحان حاج عیسی، رییس شورای دادگاه های عمومی کوبانی در گفت‌و‌گوی تلفنی با شبکه العالم تاکید کرد، نیروهای مردمی دفاع کُرد هیچ بیانیه‌ای در این خصوص صادر نکرده اند اما موارد متعددی از حالات غیرطبیعی و خاص در منطقه روی داده که به ثبت رسیده است.

وی خاطرنشان کرد، مبارزان و شهروندان کُرد در مناطقی که این سموم منتشر شده به زخم های پوستی، ناراحتی های گوارشی و سوزش چشم دچار شده‌اند.

حاج عیسی افزود: این بیماری‌ها توسط یک کمیته ویژه پزشکی در حال بررسی است و بعد از ارائه گزارش توسط این کمیته نتایج به اطلاع عموم خواهد رسید.

رییس شورای دادگاه های عمومی شهر کوبانی گفت: بعضی از مجروحان درمان شده اند و ضمن بررسی توسط کمیته پزشکی، آزمایشگاه ها نیز از آنها نمونه گرفته اند تا موادی که باعث بروز این حالت ها شده شناسایی شود.

فرحان حاج عیسی افزود: داعش گروهی تروریستی است که کارش سر بریدن و کشتار بی‌گناهان است و استفاده از این مواد توسط آن‌ها دور از انتظار نیست.

مبارزان کُرد در کوبانی گروه تروریستی داعش را به استفاده از سلاح شیمیایی و میکروبی در جریان جنگ شهری در این منطقه متهم کرده اند.

نشریه اشپیگل آلمان به نقل از شاهدان عینی نوشت: بسیاری از ساکنان عین العرب که در شهر مانده اند، دچار حالت غش و تنگی نفس شدند و بعضی دیگر نیز احساس سوزش در پوست خود داشتند و آبریزش چشم و تورم لب ها را نیز تجربه کردند.

یک منبع محلی در کوبانی اعلام کرد که قربانیان به یک بیمارستان در شهر سوروج در جوار مرزهای مشترک سوریه و ترکیه منتقل خواهند شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-٠٨-١٣٩٣, ٠٨:١٨

   

پر مبحث ترین ها