سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کشف اجساد ۲۹۰ زن در اوکراین

حدود چهارصد زن ۱۸ تا ۲۵ ساله در کراسنوآرمیسک جایی که نیروهای اوکراینی مستقر بودند ناپدید شده اند. اجساد ۲۸۶ زن نیز که هدف تجاوز قرار گرفته اند حوالی این شهر پیدا شده است.
نخست وزیر جمهوری خود خوانده دونتسک در شرق اوکراین گفت: اجساد نزدیک به ۲۹۰ زن شهر کراسنوآرمیسک در شرق اوکراین پیدا شده است.

الکساندر زاخارچنکو گفت: با این حال همچنان ۴۰۰ صد زن و دختر ۱۸ تا ۲۵ ساله در فهرست افراد ناپدید شده این منطقه قرار دارند.

وی در دیدار با دانشجویان دانشگاه فنی ملی دونتسک گفت:«حدود چهارصد زن ۱۸ تا ۲۵ ساله در کراسنوآرمیسک جایی که نیروهای اوکراینی مستقر بودند ناپدید شده اند. اجساد ۲۸۶ زن نیز که هدف تجاوز قرار گرفته اند حوالی این شهر پیدا شده است.»

شهر کراسنوآرمیسک در ۴۵ کیلومتری شمال غرب دونتسک، مرکز این جمهوری خود خوانده، قرار دارد. مناقشه مسلحانه مناطق جنوب شرق اوکراین در ماه آوریل و بعد از آن آغاز شد که نیروهای ارتش اوکراین عملیاتی را علیه استقلال طلبان منطقه دونباس که با کودتای ماه فوریه مخالف بودند آغاز کردند.

دو طرف در تاریخ پنج سپتامبر و در نشست سه جانبه گروه تماس اوکراین که در مینسک، پایتخت بلاروس، برگزار شد با برقراری آتش بس موافقت کردند.
یادداشت تفاهم مربوط به شرایط اجرای این آتش بس در نشست دیگر گروه تماس در تاریخ نوزده سپتامبر به تصویب رسید.

دو طرف همدیگر را به نقض توافق آتش بس متهم می کنند. تیم نظارت ویژه سازمان امنیت و همکاری اروپا موارد مربوط به گلوله باران این منطقه را گزارش می کند.
منبع: واحد مرکزی خبر
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-٠٨-١٣٩٣, ٠٠:٣٧

   

پر مبحث ترین ها